Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi baja lehet a fogamnak, és...

Mi baja lehet a fogamnak, és mért nem múlik el soha a fájdalom? Hányszor kell még visszamennem vele a dokihoz?

Figyelt kérdés

Már harmadszor mentem vissza az orvoshoz, úgy érzem be van gyulladva, lehet gennyes is, mert fura íze van meg szaga, és lüktet, már lassan az állkapcsom is kezd fájni, ahogy megyek kattog, és lázas vagyok tőle, az arcüregem is fáj meg a fejem, flectoron élek, anélkül ki sem bírom a fájdalmat, de ez nagyon erős és nem szabadna ennyit bevennem, de csak az használ,

már lidokain hatása alatt is fáj

gyökérkezelve is volt, a második és harmadik kezelést már ingyen csinálta a doki, másodjára meg is volt még repedve, csak nem értem ha háromszor megyek vissza önként, akkor mért nem röngenezi meg, vagy mért nem ad neki kezelést még, és ideiglenes tömést, hogy következő alkalommal megnézhesse, hogy be lehet e már végleg tömni, több alkalmi kezelés kéne neki sztem nem egyszeri. :(

pedig a többi fogam olyan szépen megcsinálta, a maszek doki nagyon drága volt mégis elrontotta a húzást is, szal ahoz nem megyek

vagy próbáljam ki a srác apját a főorvos urat? nála is voltam már párszor, csak ő fájdalmasan adja be az inyjekciót

nekem kínos már h ilyen sokszor megyek vissza ugyanazzal a fogammal

vagy lehet h egy nem rossz, régebben kezelt mellette lévő fog a gyulladt, csak kisugárzik erre? akkor meg kéne néznie műszerekkel nem?


2011. dec. 15. 16:41
 1/6 A kérdező kommentje:

vagy mi lenne még jó a gyulladás végleges megszüntetésére? ha jó a fogam már akkor mér gyulladt? vagy lehet szövődménye van már?

azt észre kellett volna vennie, vegyek arany vagy ezüst kolloidot?

2011. dec. 15. 16:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy gyökérkezelte, hogy nem csinált röntgent?
2011. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, úgy
2011. dec. 15. 17:47
 4/6 A kérdező kommentje:

bár oké hogy a röntgen ártalmas, sőt legelőszőr mikor kezelte, akkor nem is mondta meg előre h kezelni fogja, hanem utólag mondta meg h gyökérkezeli

bár nem baj, mert itt ingyenes, de akkor legyen is jól megcsinálva, mindegy csak ne fájjon, meg hát a genny benn marad az elég ártalmas is

unakatesómnak meg nagy fogdarabot törtek benn és nem vették észre, be is dagadt az arca, ott a fogdokinál nincs is helyben szájsebészet meg röntgen mint nálunk, aztán annyiszor röntgenezték már őt, hogy fél h attól lesz valami baja

2011. dec. 15. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:

valószínűleg gyökércsúcs gyulladásod van, ez fertőzte el a fogban az ideget is. ha szerencsés vagy, és elülső fog, aminek csak 2 gyökere van, szájsebészeti beavatkozással megmenthető. Ekkor felvágják a fogínyedet, és lefaragják a gyökércsúcsot, és kitisztítják.


ha hátul van, akkor nincs mese, el kell múlasztani a gyuladást, pl antibiotikumos kezeléssel. ha nem sikerül, ki kell húzni.


gyakori, hogy gyökérkezeléseknél többször is vissza kell menni. Nagyon jó döntés a doki részéről, hogy nem tömi be ideiglenessel, ekkor a genny nem tudna távozni, megnövekedne a nyomás a gyökércsatornában, és 10x jobban fájna. beteg a fogad, nincs mit tenni, várni amíg meggyógyul.

2012. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem tömte be végleg, de ideiglenesen betömte,

és igen a csúcs van begyulladva, meg a gyökércsatorna, sőt volt egy gyökér csatorna, amiben volt még ideg, de nem csavarta ki, hanem egy anyaggal kiölte, de sajna az se használt

antibiotikumot pedig szedtem rá, flectort, amiben diclofenac van meg dalacin 300 at is,

kb most megyek vissza 8x ra

és nem a legelső fogam, hanem az ötödik

kb három gyökere van

2012. jan. 14. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!