Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi kényelmetlenséggel jár...

Mennyi kényelmetlenséggel jár egy gyökérkezelés egy fogtöméshez képest?

Figyelt kérdés
Elég gyanús hogy gyökérkezelni kell egy fogamat (kaptam egy gyógyszeres tömést és egy sima tömést egy mély lyukba, de 2 hónap után megjelent egy gyulladás az ínyemen és még mindig érzékeny a fog) és kissé parázok. Érzéstelenítőt adnak hozzá? Mennyivel tart tovább mint egy fogtömés? Érezhető bármi jelentős különbség a két beavatkozás között?
2011. dec. 24. 02:02
 1/5 anonim ***** válasza:
nos kifúrja, és valami izével megnyitja a kamrákat, kiszedi az ideget. Lehet hogy nyitva is hagyja a lyukat h tisztuljon, de ebben nem vagyok biztos. Mindenesetre ha több kezelést igényel csak amolyan gyógyszeres, vagy ideiglenes töméssel tömi be. A fájdalom az kinek hogy. Mindenesetre a fúrás és töméstől fájdakmasabb amíg csinálja. Az érzéstelenítő mellett nem fogod szerintem érezni, max ahogy kipiszkálja az ideget vagymi, de csak tompán.
2011. dec. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is parázok a fogorvosoktól, de volt már gyökérkezelt fogam. Hát ha adnak érzéstelenítőt, akkor nem fáj.

Mondd nekik, hogy adjanak.

2011. dec. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem több fogamat is gyökérkezelték, és mind fájt hiába volt érzéstelenítve, mert gyulladásban volt. Olyankor nem tudja a teljes hatást kifejteni az injekció. De akkor is csak addig fáj, míg elölik az ideget.
2011. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én a fájdalomtól nem félek, mindig kaptam érzéstelenítőt. Inkább az érdekel, időtartamra mennyivel hosszabb?
2011. dec. 25. 02:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát többször kell visszamenni, olyan 4 alkalommal mondjuk.


Az, hogy az ideget kiszedje, csak 5-10 perc, aztán lehet egy hét mulva megint kiszed egy kicsit, attól függ első, vagy hátsó fog és h mennyi ideg van benne.


Aztán a gyökértömés mondjuk fél óra, akkor egy ideiglenes tömést kapsz a fogadba. Utána egy hét mulva vissza kell menni, és akkor kapsz végleges tömést.


De azt is össze lehet vonni, hogy mondjuk azt mondod neki, hogy te vállalod, hogy gyökértömés után egyből rakja bele a végleges tömést, megcsinálja, csak ha nem jó a gyökértömés, akkor fájni fog és a véglegeset már nehéz kioperálni onnan, azért jobb inkább több alkalomra osztani a dolgot én azt hiszem.

2011. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!