Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem lehet egy alkalom...

Miért nem lehet egy alkalom alatt kivenni a fogakból az összes ideget?

Figyelt kérdés
és normális ha majd beledöglök a fájdalomba a második-harmadik-negyedik kezelés alatt is?
2011. dec. 31. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nah ezért járok én magán fogorvoshoz. Ő még a sima tömésnél is ad előtt fájdalomcsillapítót mielőtt neki kezd.
2011. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Pedig a gyökérkezelésnek is fájdalommentesnek kellene lennie,ha jó fájdalomcsillapítót kapsz.
2011. dec. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az orvos is azt mondta hogy nem kéne hogy fájjon mégi majd besz4rtam második alkalommal


harmadik alkalommal amikor hozzáért azzal a tűfélséggel összerándultam és kaptam inyekciót


negyedik alkalommal is fájt de már nem annyira

2011. dec. 31. 02:13
 4/7 A kérdező kommentje:

az a gond hogy nem csak egy fogamat kell gyöérkezelni és hogyha mindegyik fognál mindegyik kezelés ennyire fog fájni akkor INKÁBB FELKÖTÖM MAGAM!!!!!! :-(


pénzem meg nincs magánorvosra

2011. dec. 31. 02:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha fáj,még érzéstelenítéssel is,akkor az azért van,mert a fog gyulladásban van.(ilyenkor semmi haszna az érzéstelenítőnek.)

Nekem pár éve az egyik doki betömte a hátsó fogamat,majd be is gyulladt.Így úgy döntött gyökérkezelésre van szükségem,de hiába adott érzéstelenítést a falat kapartam sírva annyira fájt.(és ez maszek doki volt) Elmentem az sztk-ba ahol a másik fogorvos azt mondta,hogy a fogat húzni kell.Érzéstelenítés mellett,próbálta kihúzni,de iszonyatosan fájt,ráadásul beletörte a gyökeret.Amikor kijöttem a rendelőjéből csak a gyökér maradt meg.Így elmentem egy másik SZTK fogorvoshoz,aki először röntgent készített a fogról,és elmondta,hogy a fogat sem gyökérkezelni,sem kihúzni nem szabadott volna amíg a gyökér alatt lévő gennyes tályogot ki nem kezelik.(ugyanis tályog volt ott) Végül ő érzéstelenítéssel 2.5 órás műtéti úton,ahol állkapocscsontba is fúrni kellett,kiszedte úgy a gyökeret,hogy semmit nem éreztem.

Szóval ha úgy érzed az orvos nem a legjobb,akkor keres egy másik dokit.Vannak nagyon jó sztk dokik is.

2011. dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első alkalommal kiveszik az összes ideget. Utána tisztításra jársz, ha egyáltalán nem érzel, akkor is kell néhány alkalommal.Talán kérned kellene antibiotikumot, ha eddig nem kaptál, hátha levisz a gyulladásból....
2012. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hétfőn megyek adrága dokimhoz és akkor megkérdezem nem-e lehet tályog meg antibiotikumot is kérek


és kösz mindenkinek a válaszokat

2012. jan. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!