Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jövőhéten megyek fogdokihoz....

Jövőhéten megyek fogdokihoz. Helyre tudja még hozni a fogam foghúzás nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy fogam ami szürke mert mikor kicsi voltam letört egy darab és ilyen lett..:S Szeretném megcsináltatni mert egy kicsit látni ha mosolygok. Kicsit félek szerintetek még helyre tudja hozni a fogdoki úgyhogy ne keljen kihúzni? Köszi a válaszokat!
2009. máj. 22. 17:47
 1/10 A kérdező kommentje:

Sztem gyökérkezelni fogja.

Tapasztalatok a gyökérkezelésről? Sokszor halottam, már h fáj egy kicsit...Így is van?

2009. máj. 22. 17:48
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. A gyökérkezelés elvileg nem fáj ha nincs begyulladva a fog. De mindenképp adnak előtte érzéstelenítő injekciót és úgy ki lehet bírni. Általában több alkalommal kell menni, kb. 3-4 szer, attól függ hogy milyen könnyen tudja kitisztítani a gyökércsatornát. Egy nagyon vékony tűvel tisztitják ki a csatornát, majd a végén lezárják egy töméssel.
2009. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, egyébként nekem is le volt törve a rágófogam, gyökérkezelték, aztán beletettek a tömésbe egy nagyon pici csavarszerüséget, ami elvileg tartja a fogat hogy ki ne törjön. És kaptam rá koronát is.
2009. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
manapság magándokik csak a legvégső esetben húznak és szerintem ez nem tartozik ezek közé
2009. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. máj. 22. 19:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem fogják kihúzni, valószínűleg gyökérkezeli, ami a rémhírekkel ellentétben egyáltalán nem fáj, mert alaposan elérzéstelenítik. én is halálosan rettegtem a gyökkezeléstől, alaptalanul. én semmi különbséget nem éreztem egy sima tömés meg a gyökérkezelés között, csak ez utóbbi macerásabb, tovább tart, és többször is vissza kell vele menni a dokihoz, mire beletezsi a végleges gyökértömést. ha ketört egy darab, akkor elképzelhető, hogy a doki a végéegles tömés után feltesz egy koronát a fogadra.
2009. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. máj. 24. 17:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy gyökérkezelés lesz belőle, miből gondolod? Egyébként rendkívül sok eltérő véleményt hallottam, nekem 2 gyökérkezelésem is volt, és mindegyik marhára fájt. Ne félj, nem fogsz belehalni! Sok szerencsét!
2009. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdező fogából letört egy darab, és elhalt. az elhalt fogak szürkülnek be. az ilyen fogakat minden esetben gyökérkezelik. Utolsó, kérdezz meg erről egy fogszakorvost, ha nem hiszed.
2009. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Huhh remélem nem fog fájni..xD
2009. máj. 25. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!