Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül összesen egy...

Mennyibe kerül összesen egy fogszabályzó és az azzal járó dolgok 18 év felett? Kb?

Figyelt kérdés
és 18 év alatt?
2012. jan. 9. 16:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és lehetőleg magánpraxisban, ugyanis SZTK-s, igénytelen, életunt, beképzelt majmokra nem igen bíznám a fogam.
2012. jan. 9. 16:43
 2/8 anonim ***** válasza:

ezt így lehetetlen megmondani, mert több kérdésre sem tudjuk a választ:

- mind a két ívre kell-e vagy csak az egyikre

- kell-e miatta fogat húzni, ha igen, mennyit

- éjszakai vagy nappali szükséges-e a kívánt eredmény eléréséhez, esetleg 1-2 évig nappali, majd éjszakai

- hány fogat kell érintenie a fogszabályzónak


stb. stb.

2012. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hm...

az biztos hogy mindkét ívre kell, több problémám is van. Túlharapásom van(bár nem orvos diagnosztizálta, a lényeg h a felső fogsorom, ínnyel együtt előrébb áll, mint az alsó, így nem is tudok rendesen harapni), továbbá az alsó fogsoromban alul, jobb oldalt ki kellett húzni az 1-es nagyőrlőmet, és most a hiányzó "tér" felé elkezdett haladni a többi fogam, szóval rés keletkezett több fogam között is...

2012. jan. 9. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Legolcsóbb helyen (Budapesten) kb. 90 000-100 000 Ft ívenként a sima fém fogszabi. 4-5000 Ft az aktiválás havonta (amikor gumit cserélnek). Legalább 8000 Ft a tele és a panorámaröntgen együtt, aztán ha leveszik a ragasztott fogszabit, még kell kivehető, ez kb. 40000 Ft (lehet, h valahol olcsóbb). És lehet, hogy még fogat is kell húzni (ha mázlid van, akkor nem), ez szerintem 6-7000 Ft körül lehet általában.

2012. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Milyen esetekben kell fogat húzni egyébként? Nekem bőségesen elférnek, sőt ez az egyik probléma, legalábbis a jobb oldalon ahol egy fogam kiesett és az összes fogam próbál egyenletesen szétosztódni a rendelkezésre álló helyen..
2012. jan. 9. 17:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor kell fogat húzni, ha nem férnek el az állkapcsodban (tehát görbén állnak a torlódás miatt) vagy túlharapásod van. De nálad lehet, hogy sehol nem kéne, majd az orvos úgyis felvilágosít :)
2012. jan. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem jó pár évvel ezelőtt Bp-n magándoki 400.000-ért csinálta, nem kellett fogat húzni, bár előtte 2 orvos is azt mondta, hogy kell, de az utolsó elvállalta húzás nélkül.

Ebben az összegben minden benne volt, röntgen, gipszminta, 2 íven fém fogszabályzó, hetente-2 hetente állított rajta, 5 évig volt fent (sok gond volt a fogaimmal) és a végén kaptam éjszakait is.

A pénzt részletekben lehetett vinni az 5 év alatt.

2012. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dr Farkas Bence válasza:

Szia!

Magánorvos vagyok nálam alsó-felső együtt 95000Ft ez a felrakás és az első év kezlés díját foglaja bele. A 20000Ft az egyéb fogszabályzóval járó kezelés díja összesen. Felső: 45000Ft Alsó: 50000Ft általában. A hátra harapás kezelése méh hozzátesz 3500Ft-ot. Ha van még kérdésed írj e-mailt: borso63@citromail.hu -ra.

2012. jan. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!