Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon Félek! Nem fog fájni?

Nagyon Félek! Nem fog fájni?

Figyelt kérdés
Már jó pár hete iszonyat fáj a fogam külső része.De csak fogkrémre vagy ha hozzáérek.Szóval szerintem ott már valami ideget érhetek el.Rohadtúl félek a fogászattól,mindig privát jártam.Most új dokihoz megyek mert közelebb van,ez is privát,lebeszéltem vele hogy bitang erős érzéstelenítőt adjon,mert ha hozzáér bepisilek.Ki akarom vele húzatni.Viszont tudom hogy elötte megpiszkálja majd.és nagyon fog fájni.Viszont mitután beadta az injekciót már nem fog ugye??Mert így magától nagyon kemény ha hozzáérek.Nem hogy még piszkálgassa nekem!!Segítséég,nyugtasson meg valaki,holnap megyek!!!
2012. jan. 11. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy lehet érzni azt, hogy csak kívülről fáj, de egyáltalán nem biztos, hogy ki kell húzni. Halogatni viszont ne halogasd, akkor nem szokott eléggé hatni a fájdalomcsillapító, ha be van gyulladva. Ha ezt nem várod meg, tökéletesen érzéstelenít. Magán dokival azt is meg lehet beszélni, hogy az injekció helyét (szúrás előtt) spray-vel érzéstelenítse, bár annélkül sem vészes egyáltalán. Minden esetre semmiképp se ragaszkodj a húzáshoz, ha a doki mást javasol.
2012. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fogam külső fele fáj illetve érzékeny,vagyis nem a szájpadlás felőli oldala.Ha csak hozzáérek bepisilek.Ezért parázok,nagyon meg fogja piszkálni?Mindig attól félek hogy nem fog hatni az injekció.
2012. jan. 11. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:

De van rajta valami sérülés? Luk? Elszíneződés? Ha nem, akkor lehet, hogy csak a fogzománcod sérült, az baromira tud fájni. Menj el a dokihoz, mondd el a problémádat. Kérd, hogy nézze meg, de ne piszkálgassa a külső részen mert nagyon fáj. Ha a zománcoddal van baj, akkor meg majd fölír neked valami szájvizet meg gyógyfogkrémet.


Nem kell félni :)

2012. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem is eszembe jutott,mert semmi nem látszik rajta.Mellette lévő fog be van tömve,ha a zománc akkor az ennyire tud fájni?És erre csak szájvíz van meg gyógyfokrém?Mindenképp szólok neki hogy ne piszkálgassa agyon,hát remélem belemegy.
2012. jan. 11. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem érdeke a dokinak, hogy fölösleges fájdalmat okozzon. Az izgő-mozgó, meg-meg ránduló beteg szájában nehezebb dolgoznia.
2012. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!