Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Férjemnek holnap reggel...

Férjemnek holnap reggel kivésik a fogát. Akinek volt ilyen, leirná pontosan, mi fog történni, fáj-e, illetve meddig fog tartani?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hétfőn lesz három hete, hogy én is átestem egy ilyen műtéten. Én először kaptam egy injekciót (ez fájt a legjobban egyébként), és utána kiküldtek zsibbadni mintegy 5-10 percre. Ez után mikor visszahívtak kaptam még egy injekciót, ezt már nem éreztem. Ez után lefertőtlenítették kívülről a szám környékét, be kellett csukni a szememet és mondták, hogy tartsam vissza a lélegzetemet, mert ez egy nagyon erős alkohol, de hamar 15-20 másodperc alatt felszívódik, szóval addig simán vissza lehetett tartani a levegőt. Majd ezután kibélelték a számat belülről gézzel meg tamponnal, tettek a nyelvem alá is, és megkezdődött a műtét. Azt mondta az orvos még az elején, hogy maga a műtét 20 perces, de mindennel együtt kell egy óra hossza. Hát ebből végül is másfél óra lett, a műtét kb. 40-45 percig tartott. Egyáltalán nem éreztem semmit, csak a végén éreztem, hogy kapirgálja a csontomat kifele, de nem fájt. Ez után összevarrtak, olyan 7-8 öltéssel. Mondták, hogy lehet, hogy másnapra fel fog dagadni, illetve adtak antibiotikumot. Valóban feldagadt, de minimálisan, azt lejegeltem, az antibiotikumot meg reggel és este kellett szednem, úgy, hogy vízben feloldottam előtte, és megittam. Nekem egyáltalán nem fájt egy percig sem utána semmi sem. Sem a varratok helye, sem a vágás helye, sem pedig belülről, ahonnan kivágták a fogamat. De mondta az orvos, hogy van aki nagyon megérzi, és van akinek nagyon fáj. Hajolgatni nem szabad, fogat mosni gyakrabban kell, és majd utána óvatosan a varratokat is. Én a varratokat úgy mostam, hogy amikor már sok fogkrémhab volt a számban, akkor a nyelvemmel végigdörzsölgettem a varratokat is. Tejes dolgokat nem szabad enni, és pépesíteni kell a kaját a varratszedésig. Ja és felpóckolt párnán kell aludni. nekem egyes egyedül ez volt a rossz, mert én anatómiai párnán szoktam aludni már vagy 10 éve és most kellett a fejem alá a nagypárna és arra a kispárna. Hát a hátam is sajgott tőle, de erre is szükség volt a varratszedésig. A varratokat nekem pontosan egy héttel a műtét után szedték ki, percre pontosan. A varratszedés sem fájt, éreztem, hogy csipkodja ki a varratokat meg kicsit vérzett, de kutya bajom sem volt.


Tehát maga a műtét nem fáj, ha jól el van érzéstelenítve, a varrás sem, hanem utána lehet, hogy fájni fog a férjednek. Ha fáj, akkor Algoflexet vegyen be, nekem azt írta fel az orvos,azt mondta, hogy szájsebészeti műtétek után ez a legjobb.

2009. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Remélem neki sem fog fájni, és hamar túl leszünk rajta.
2009. máj. 28. 18:47
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Bátyámnak volt ilyen és hát szájsebészeten a nő aki a fogorvos volt elég hogy is mondjam "szar" volt szinte alig adott neki érzéstelenítőt és mindent érzett anyumék mesélték el hogy nagyon sírt és még anyum össze is esett:S

A bátyám 16 éves és egyáltalán nem nyavalygós fajta, de itt a fogorvos volt a hibás hogy nem adott neki elég érzéstelenítőt. Remélem a férjed fogorvosa nem ilyen lesz!

Ha ad elég érzéstelenítőt akkor biztosan nem fog fájni..

2009. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Hogy ment, túlélte a férjed? Ugye nem fájt neki nagyon?
2009. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődést, aranyos vagy! Képzeld el, nem csinálták meg neki, mert azt mondák, hogy meg van szabva egy heti keret, amit nem léphetnek túl, tehát hogy egy hónapban hány db ilyen jellegű szájsebészeti műtétet csinálhatnak, és ő ebbe már nem fér bele. Azt hittem a pofám leszakad. Úgyhogy kapott időpontot jövő hét péntekre, most lehet addig izgulni megint.
2009. máj. 30. 07:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocs, havi keret van megszabva, nem heti.
2009. máj. 30. 07:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj, ez tipikus magyar egészségügyi felfogás. Még annyit elfelejtettem mondani, hogy nekem a műtét magánorvosnál zajlott, igaz, hogy 20ezer volt, de megérte. Ha Sztk-s lett volna, akkor el sem mentem volna, mert az sztk-s rendelésen cseszték el úgy a fogamat, hogy műteni kellett.


Tehát ez a baj az sztk-s rendelésekkel. a pofám leszakad, hogy ilyen a felfogásuk. És fáj neki? Ugye nem kell addig szenvednie?

2009. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!