Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a tömött fogam?

Mitől fájhat a tömött fogam?

Figyelt kérdés
A jobb alsó utolsó előtti rágófogról van szó. Tavaly júniusban tömték, egymás mellett van két tömés. Tegnap este fogmosás közben azt vettem észre, hogy a meleg víztől fájt, ma pedig ha azon a felén rágtam szintén fájt a fogam ott ahol a tömés van. Tegnap délután ettem olyan cukrot ami eléggé ragadt,rágtam, lehet hogy kilazíthatta a tömést, vagy más baj lehet?
2012. jan. 25. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

menj el a fogorvoshoz, megnézi. sok oka lehet...

jobbulást!:)

2012. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) El fogok menni de még megvárom a hétvégét, aztán ha nem javul hétfőn megyek. Ma ha ittam hideget vagy meleget és hozzáért olyan érzés volt, mint amikor a villa vagy valamilyen fém hozzáér a töméshez, enni nem mertem azon a felén. Esetleg volt már valakinek hasonló tapasztalata?
2012. jan. 26. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
hát kérdés hogy gyökérkezelt-e az a bizonyos fog. mert ha nem, csak simán tömve van, akkor minden további nélkül fájhat. nekem is tömött fogam fájt rettenetesen. elmentem dokihoz egy hete, gyökérkezelte + utána gyökértömés és mintha kicseréltek volna. jobbulást
2012. jan. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem gyökérkezelt, még csak 18 éves vagyok, nem is szeretném, ha ilyen fiatalon gyökérkezelve lenne a fogam. Mielőtt nem lett betömve semmi baja nem volt a fogamnak, a fogam tetején volt egy nagyon halvány fekete folt, amivel először nem is foglalkozott, a fog oldalán viszont van egy fekete lyuk, amin már látszik hogy tényleg lyuk, először azt kezdte el kapargatni, mondta hogy menjek vissza és betömi. Mikor visszamentem már nem tudta, hol van a lyukas fogam, mondtam neki, hogy ez az és a tetején tömte be a halvány fekete foltot, az oldalán lévő lyukkal nem csinált semmit. Tükörből úgy láttam, hogy fent is van 2 lyukas fogam, azokat se tömte be, azt mondta, hogy azok még csak kicsi lyukak, nem kell velük kezdeni semmit. Akkor kérdem én, miért tömte be azt amin sokkal halványabb folt volt? Én úgy hallottam, hogy ha már van egy lyuk a fogon, akármilyen kicsi is jobb betömni, mert aztán nagyobb lesz a lyuk. Én tudom rosszul? Szerintetek esetleg váltsak fogorvost?
2012. jan. 27. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

váltsál fogorvost. nekem is ugyanez volt a baj, az oldalán a fognak van apró fekete lyuk, azt be se tömte, meg se nézte, és mág csak tükörrel se nézte meg a fogakat. (sztk). 1 tömést csinált, mélyre le kellett fúrnia de érzéstelenítőt nem adott. nem is mentem oda többet.

és igen igazad van, akármilyen kicsi a lyuk, be kell tömni, hogy később ne legyen nagyobb. mert van, hogy pici lyuknak látszik kívülről, de ha megfúrja a doki, elég nagy lyuk lehet alatta. ezt te is tükörből meg tudod nézni, mekkora a lyuk ha nem látszik kivülről: nézd meg a fogad színét és ha sötétebb a fogzománc alatt, akkor biza lyuk van ott.

2012. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

uccso vagyok. még valami. tömést akartam csinálni. 2x két különböző orvos kérdezte ugyanazt meg: fáj? ha nem, akkor 1 honap mulva jöjjön vissza. kössz. de ha fáj, akkor már györkérkezelni kell és az jóval drágább...

na meg a tömött fog atótl is fájhat hogy rosszul fúrták ki, nem eléggé és nem tömték be jól. de tömés után érzékeny lehet a fog még pár napig.

2012. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem tömés után semmi baj nem volt a fogammal, mint ahogy írtam már fél éve benne van a tömés. Én is SZTK-s fogorvosnál voltam, mert a magánorvosnál 10 ezer forint volt a legolcsóbb tömés. Akinél voltam nekem se adott érzéstelenítőt, mikor láttam, hogy már fogja is a fúrót a kezében mondtam, hogy szeretnék kérni érzéstelenítőt, azt mondta felesleges, mert az jobban fáj, erre nekiállt rögtön fúrni. Miután befejezte, azt mondta, hogy kész van öblítsem ki a számat és feküdjek vissza még megnéz valamit. Minden szó nélkül elkezdte kaparni az első 4 alsó fogamat hátulról, miután befejezte kérdeztem, hogy mit csinált és akkor mondta el, hogy lekaparta a fogkövet. Erről is meg kellett volna kérdeznie, hogy csinálhatja-e, nem? Legalább mielőtt nekiáll elmondani, hogy mit fog csinálni. Azóta ha hozzáérek ahhoz a 4 fogamhoz a nyelvemmel érdesnek érzem a felületüket.
2012. jan. 28. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!