Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti is tíz percig súroljátok-sü...

Ti is tíz percig súroljátok-süvickölitek a fogaitokat?

Figyelt kérdés
Velem van a baj? Én max. 2 perc alatt megmosom, de ha más mossa, azt hallani leht, hogy 10-15 percig úgy súrolja, mint az állat:D
2012. jan. 27. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A tíz percbe szerintem bele kell férni a fogselyemnek is. Abból, hogy sokáig mossa valaki, nem következik egyenesen, hogy helyesen is mossa, márpedig az a lényeg. A komplett fogápoláshoz a 2 perc kevés, de a kára évek múlva fog csak jelentkezni.
2012. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!


Én kb a közepénél vagyok. Olyan 5 perc lehet. Mindig körbe -körbe mostam, amíg egy balesetkor ki nem tört 1 fogam, és nem mondta a doki, hogy csak fel-le szabad. Azóta úgy mosom. De akkor miért is mondják, hogy körbe-körbe kell mosni, azt nem tudom.


Először alsó fogsor, utána felső, jó erős öblítés 2x utána, és ennyi.

2012. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem a komplett fogápolás, nincs benne fogselyem, és úgy mossák 10-15 percig...
2012. jan. 27. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy igazat is mondanak? Szerintem az emberek 90%-a hazudik ilyen téren. :) :D

Egyébként én is kb. 2 percig szoktam fogat mosni, valahogy nincs kedvem ezzel vesződni reggelente. :D

2012. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. válaszoló, nem szabad "föl-le" mosni!

Mindig az íny felől végzünk söprögető mozgást, de az íny felé soha!

A föl-le mosás még rosszabb, mint a körkörös.

2012. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!