Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogmütét mennyire fáj?

Fibbrizzo kérdése:

A fogmütét mennyire fáj?

Figyelt kérdés
Van egy széttört fogam hátul és kezd belenölni az iny .Eddig nem tudtam elmenni dokihoz mert 3 müszakba dolgozom .De most mindenképp el kell mennem dokihoz aki tuti a szájsebészetre küld vele .Mennyire fognak ott megkinozni?
2012. jan. 31. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A műtét nem fáj, mert elérzéstelenítenek, utána fáj nagyon amikor kiáll a zsibbadás, irass fel majd a dokival valami jó erős, fogra való fájdalomcsillapítót.
2012. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
volt egy nagyon rossz fogam. az iskolaorvos szájsebészetre akart küldeni. nem mentem.- 4 éve volt- Októberben elmentem egy magán fogorvoshoz, azt mondta álmában is ki tudja húzni. és tényleg kihúzta. alig látszott ki a fogam, nagyon rossz volt már. és ki tudta húzni, nem kellett szájsebészet ( és nem is éreztem semmit :) ) szóval menj el a fogorvoshoz, lehet nem kell szájsebészet sem :) ha pedig oda kell menni, ott is kapsz érzéstelenítőt :)
2012. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fáj!10 napja volt de még mindig nem tudok ásítani:(
2012. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én iszonyatosan "félek" a fogorvostól. Ha várakozom a rendelő előtt és hallom a fúró hangját a hideg futkos a hátamon... :) De! Kétszer jártam szájsebészeten, egyszer egy ilyen "sima" fog kihúzása miatt, ami már nagyon rossz volt, ahogy te is írtad, széttört fogmaradvány, és kezdett az ínyem ránőni.Olyan érzéstelenítést kaptam,hogy semmit, esküszöm semmit nem éreztem közben. Nem hagyományos lidocain-t használnak,mint a fogorvosok. A műtétem meg: röviden a lényeg, hogy mindkét első fogam felett cisztát találtak,amit ki kellett venni.Kaptam 3 adag érzéstelenítőt,mindegyiket megfelezve, szóval 6 helyen szúrtak meg, és a műtét alatt egyetlen dolgot éreztem, hogy nagyon kellemetlen amit csinál.De erre sem mondhatnám,hogy fájt... És ahogy előttem szólok is írták,ha jó fogorvoshoz mész el,lehet,hogy el sem küld szájsebészetre. Szóval hajrá, minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz.. Én tudom,hogy így van, és mégis mindig megvárom,amíg már "muszáj" menni... :)
2012. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Főzős Laci ***** válasza:
Ha olyan beavatkozásra kerül sor,ami szájsebészetet igényel:nem kell félni! Engedd ,hogy az orvos jól megvizsgálhasson,és utána részletesen elmondja,hogy mit fog csinálni.A műtét alatt tuti nem érzel semmit,csak az injekció o!
2012. máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És fáj az injekcio???
2016. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!