Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a foghúzás? Az...

Nagyon fáj a foghúzás? Az érzéstelenítő injekció előtt is érzéstelenít?

Figyelt kérdés

Nagyon alacsony a fájdalomküszöböm. Letört fogat hogy húz ki? Ha kihúzzák a fogat, akkor a helyével mi lesz? Begyógyul?


Bocs a sok kérdésért, de teljesen kétségbe vagyok esve.


2012. febr. 7. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érzéstelenítő injekció előtt max egy taslival érzéstelenít. :D Egyébként túl lehet élni az injekciót is, bár való igaz, ha szájpadlásba adja, az fáj. Azt mondják minél hátrább van egy fog, annál jobban fáj ha húzzák. Nekem fent húztak eddig kettőt, bal oldalt, középtájon, kicsit fájt, de túl lehetett élni.
2012. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fog beletörik és nem boldogul vele, akkor szájsebészet! Ha kihúzta, egy darabig vérezni fog még, majd fokozatosan összehúzódik ott az íny.
2012. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem kb 5 perc alatt kiszedte a kettétört bölcsességfogamat a fogorvos.kaptam 1 szájpadlás injekciót de nagyon óvatos volt, alig fájt, meg egyet oldalra.

ott jajongtam hogy mi lesz ha fáji fog? sok van méghátra? hogy áll? - közben már rég kint volt a fog:D

nem is éreztem semmit

2012. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
ja, a helye másnapra begyógyult, mondta hogy 1 nap szünetet tartsak. amint kiment az érzéstelenítő injekció hatása-sem a helye, sem a fog helye nem fájt már. csodálkoztam is.
2012. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy hónapja kb. letört a fogam, de betömte. fájós fog is volt... és már nem fáj :P szóval ha meg lehet menteni, ne huzasd ki.
2012. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Érzéstelenítő előtt be lehet kenni vagy fújni valami zsibbasztó izével, amitől még kevésbé érzed a szúrást. Nem kell megijedni, normális orvos még szájpadlásba is tudja úgy adni, hogy egyáltalán nem fáj.
2012. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is le volt törve az egyik fogam.(hátul)

És még be is volt gyulladva, igaz 1- 1,5 hétig szedtem a gyulladás csökkentőt.

Beadott vagy 2 érzéstelenítőt de utána is éreztem belőle.

És nekem nem fogóval húzta ki hanem ilyen nem tudom mivel feszegette.

17/L

2012. febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Nekem 2-szer húztak ki fogat.Nagyon fájt, mert spray volt.Azóta nagyon félek töméstől,foghúzástól.
2013. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Dobverő válasza:
100%

Na nekem pont ma délután 3kor húzták a bal felső 6-os fogamat. 3 helyre injekció..negyed óra várakozás. Majd körülbelül egy perc alatt kiszedte. Imádom az orvosom..ő viccet mesélt közben, de azért lehet érezni - végtére nem akárhonnan húznak ki egy fogat.


Nekem 15:00tól 21:00ig vérzett. Most tompán fáj. De ember válogatja. Nem kell fosni, mindenki túlélte eddig.

2013. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
95%
Fogorvosa válogatja. Az érzéstelenítő injekció miatt nem érzel majd semmit ( ha csak nincs begyulladva a fogad, de gyulladt állapotban nem is húznak fogat csak extrém esetekben) Nekem pl a fogorvos nem tudta kihúzni a fogam csak a szájsebész, de azt sem nagyon éreztem csak azért fájt picit mert nekem előtte a fogorvos széjjel amortizálta a fogam és másnapra begyulladt!Így nem hatott az érzéstelenítő annyira. De úgy is csak nyomást éreztem. Amúgy meg injekció előtt néha adnak lidokaint, de ha kérsz akkor fúj az ínyedre csak szólj neki!De ha nagyon félsz mond el neki. Én a legelső szurimnál 10 percet győzködtem az orvost hogy nagyon félek, és hogy szépen adja be! és woálá nem is fájt. :)Amúgy meg a letört fogat is fogóval húzza ki, nekem mondjuk a szájsebész húzta azt is. a helyét meg összevarrta amit szintén nem nagyon éreztem, de a rendes fogászaton betamponálják azt hiszem. egy hét alatt simán meg gyógyul Ne félj... csak kommunikálj a fogorvossal! :)
2014. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!