Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 25 éves vagyok és még van...

25 éves vagyok és még van tejfogam, nem csinál problémát a csontfog ami nem nőtt ki?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 9. 06:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legszerencsésebb ez a helyzet, mert igen költséges a "megoldása". A tejfogad hamarosan ki fog esni. (Kb. ennyi időt bír ki a tejfog), azonban alatta már nem lesz "fogképződés", azaz rendes fogad nem fog nőni. Azért mondtam, hogy ez költséges megoldást eredményez, mert ebben az esetben fogpótlásra van szükség. (Attól függően, hogy hol van a tejfog, akár többszázezres költsége is lehet.)

Általában az első fogak maradnak meg "tejfognak", ott a pótlás sem olyan egyszerű, viszont csúnya, ha nincs megoldva.

2008. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére örlőfogak, úgy hogy nem lesz gond. Nem lehetséges, hogy a csontfogak már kinőttek egy másik helyen. Azért is gondoltam erre a lehetőségre, mert kattog az állkapcsom, ha tágra nyitom a számat, és lehet, hogy azért mert nyomja a fog, de lehet, hogyez hülyeség:)

Köszi a választ.

2008. ápr. 9. 11:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

:D még soha nem küldött el a fogdoki röngenre?


27 éves vagyok. és most húzták ki az uccso tejfogamat, mert már teljesen felszívodott a gyökere és volt rajta alul egy lyukacska.


a lényeg nekem is egy örlö fogam volt tej fog amit a doki kihúzott mert lyukas volt kicsi koromba. aztán nem nött helyette másik , kb 15 éves voltam mikor a másikoldalon ugyanez a helyen a tejfogam kilyukadt(már nem volt másik tejfogam) ekkor a doki elküldött röngenre és nem volt alatta csíra, így nem volt esély egy új csontfogra. betömte szépen. de most az volt a gond hogy mikor jött a bölcseség fogam azon az oldalon ahol hiányzott a "tej" fogam ott kitudott nöni, mert beljebb tolta a többit, de a másik oldalon ahol még megvolt a tejfog nem tudott kinöni és állandóan fájt már kb fél éve. miután kihúzták a tejet 3 napra már nem is éreztem a bölcseségfogam és kb 2 hónapra rá ki is nöt rendesen. elöl nem látszik hogy hátul beljebb torlodtak a fogak, ott szépek.szóval nem baj az hogy van, majd vagy kiesik vagy ugymond szétmálik, de én mikor egy kis lyuk lett rajta alul kihuzattam. én nem csináltatok oda mert a többi megvan és szépek.

2008. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De küldött a doki, csak az nem most volt:)

18 évesen voltam utoljára fogdokinál, elég jó állapotúak a fogaim. Most már meg kell látogatnom mindenképp:(

2008. ápr. 9. 13:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha idejében nem esett ki a fogad, akkor valószínűleg nincs alatta maradandó fog. Így nincs ami gondot okozzon. Ha egyszer kiesik vagy ki kell húzni, akkor ott nrm lesz fogad.
2008. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha megröntgenezték, és nincs alatta állandó fog, akkor semmiféle gond nem lehet belőle. Időnként nézesd meg - és, ha netán tönkrement, akkor ki kell húzni (kézzel is lehet). Ha nem akarod tönkretenni a 2 mellette levőt, akkor lehet csináltatni kivehető protézist. Az évtizedekig is kitart, ha jól elkészítik.
2008. ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Anyám 36 éves, és eddig még csak 1 fogát húzták ki, annak a helyére nőtt egy csontfog. Az első 6-6 fogat váltotta gyerekkorában, de ennyi! A többi foga még nem cserélődött sem természetesen, sem fogorvos által.

Az én fogaimmal ugyanez a helyzet - a rágófogakat nem váltottam.

Az öcséim viszont nagy buzgalommal húzgálták ki a tejfogaikat, amit csak elértek :) Nekik nőtt másik.

2009. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nekem az egyik metsző fogam tejfog. A drága csontfogam lusta volt kinyomni inkább kinőtt hátul az 5ös mellett amit szépen kinyomott a helyéről az ki is lyukadt. 5ös fogamat most majd kihúzzák a hátra kinőtt fogamra meg tesznek 5ös koronát. A fogdoki azt mondta h ilyet még nem látott csak nézte a szám :D ja és hozzátette h vigyázzak a tejfogamra.A tejfogam hálisten még teljesen egészséges remélem velem marad még nagyon sokáig :))

18 L

2010. febr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

18:41 -es vagyok.

Hozzáteszem h egyik ismerősöm tanárja 40 éves korában is a tejfogaival nevetett. Én is imádkozok h bírja sokáig,ő a szemem fénye( vagy inkább a számé:D ).

Van aki azt mondja majd elhal, de engem ez a példa inspirál azért, bizakodok. Tedd te is ezt. Röntgen azért jól jön :)

2010. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz: nem tudom.

Viszont felejtsétek már el azt a hülyeséget, hogy csontfog! Van tejfog ami ugye ki szokott hullani, a latin neve azt is jelenti, hogy hullófog (dens deciduus). Meg van, ami utána jön az a maradó fog (dens permanentis). Olyan hogy csontfog nincs, meg amúgy is eléggé igénytelenül hangzik ha így mondd.

2010. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!