Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kivehető protézis manapság...

Kivehető protézis manapság menyivel műibb, észre vehetőbb, csúnyább, gázabb a porcelán hídnál, koronánál?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy sajnos genetikailag iszonyat rosszak a fogaim. :(

Hiába járok rendszeresen fogorvoshoz, ápolom rendesen mára már szinte nincs egészséges fogam.Ezt nekem már 10 éves koromban megmondta minden fogorvos, hogy akár mit csinálok, 30 éves korom előtt műfogaim lesznek, mert hiába tömték be egy lyukas fogam pár hónapon belül kiesett a tömés, vagy körülötte el mállott a fog.

Anyámnak és apámnak is 40 éves koruk előtt korona kellet.

Ők nagyon sokat szenvednek vele, gyakran begyullad a foguk a korona alatt.

Jövőhéten megyek fogorvoshoz, az már most 100% (röntgen alapján) hogy 2 fogamat ki kell húzni.Nem tudom még hogy szóba kerülhet-e egyáltalán a híd.De arra gondoltam hogy mindenképp jobban járok ha az összes fogamtól megszabadulok (felsőktől), és protézisem lesz. :(

Nagyon szembetűnő hogy protkó és nem korona??

Esetleg kb tudja valaki hogy körzeti dokinál húzással mindennel együtt menyibe kerül egy komplett felső protézis?Azt tudom hogy a korona 27e körzetinél, de a protkót nem.Csak hogy mire számítsak!

Ha a protkó mellet döntök, akkor kb menyi ideig kell teljesen fog nélkül lennem??


2012. febr. 23. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Manapság már nagyon szép műfogsorokat csinálnak.A nagypapámnak is van és Hoollywoodi a mosolya , egyáltalán nem látszik rajta hogy művi.Viszont azt nem szereti hogy ragasztgatni kell


Ami szerintem jobb megoldás lenne az az hogy az összestől megszabadulsz és beültetsz fém implantátumokat és arra rögzítik az egész műfogsort fixen.Így nem kellene ragasztgatni és majdnem olyan lenne mint a sajátod.

2012. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kihuzatni csak azt a fogat kell, amelyiknél indokolt!


Ha tömés, akkor arany inlay.


Ha korona, az cirkon korona, szebb, természetesebb, mint a porcelán.


Ha implantátum, akkor azonnali-, rögtön a húzás utáni procedúraként és Nobel Biocare.

2012. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az implantátum sajnos nem jó. :(

Durva fém allergiám van, még a 24 karátos aranyat meg a nikkel mentes fémet sem bírom, bőrön sem.Beültetve még roszabb.

Semmiképp nem merem megkockáztatni.

2012. febr. 23. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:
De vannak fémmentes implantátumok és fémmentes koronák , ilyen a cirkónium-oxid.
2012. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A titanium implantátum nem allergizál. A cirkon szintén nem.
2012. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!