Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kigyógyult fóbiásoktól kérdezn...

Lionka kérdése:

Kigyógyult fóbiásoktól kérdezném. Van-e vki, aki erős fóbiában szenvedett egykor, de önerőből, akár szakember segítségével leküzdötte? Kinek hogyan sikerült? Kogniciós viselkedésterápiára járok, nagyon nagyon bízom a gyógyulásban és nagyon akarom is.

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen fóbiád van?
2012. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
fóbia-fóbia... igazából mindegy... nekem specifikus egérfóbiám van, ami az elmúlt hónapokban nagyon elhatalmasodott rajtam :(
2012. febr. 15. 21:51
 3/17 anonim ***** válasza:

nem erős, de fóbiaszerű

nem gyógyultam még ki, de fejlődtem sokat

bizonyos értelemben egyszerű eset vagyok azt hiszem

nem túl komolyan fóbiás, ill. nem klasszikus értelemben

konkrétan az van, hogy hónapokig nem voltam utcán, de már most már kisebb távokat bevállalok egyedül is

2012. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

nyilván önerőből sikerült, mivel honnan máshonnan lehetne erőm, de persze segítséggel


és mint már írtam, nem 'hétköznapi' fóbiás vagyok, így azt hiszem nem is mérvadó a módszer, amit ha akarnék sem tudnék megnevezni, najó talán valami kevert terápia lehet :)

2012. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
erre nincs amúgy valami gyógyszer?
2012. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Léteznek tudatmódosító pirulák, nyugtatók, amik átmeneti biztonságérzetet nyújtanak, de hosszú távon nem jó megoldás, egyre erősebbre és erősebbre lenne szükség... én meg akarok gyógyulni nem pedig gyógyszerekkel nyugtatgatni magamat rövid időkre...
2012. febr. 21. 00:30
 7/17 anonim ***** válasza:
A válaszokra én is kíváncsi lennék, én is erős fóbiában szenvedek már lassan 5 éve, és úgy érzem egyre nehezebb :(
2012. febr. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jesszum 5 éve? és rendszeresen szembe kell nézned vele? Nekem is 5 éve derült ki a fóbiám, de az elmúlt hónapokban hatalmasodott el, amikor egyre többször kellett szembenéznem vele... :((( Neked milyen fóbiád van?
2012. febr. 21. 17:13
 9/17 anonim ***** válasza:
Én emetofóbiás vagyok (a hányástól félek) és ilyenkor télen folyamatosan rettegek, hogy elkapok valami vírust. És az a baj, hogy sokszor be is képzelem hogy fáj a hasam hányingerem van, biztos beteg vagyok, mostanában aludni is alig tudok és nem szívesen megyek emberek közé:S nem tudom hogyan lehetne jobb.(utolsó voltam)
2012. febr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én minden fóbiásnak azt javaslom, h ha önerőből nem megy, pedig mindent megpróbált, mint ahogyan én is tettem, akkor forduljon szakember segítségéhez. Rajtam úrrá lett a folytonos rettegés, sehol se éreztem magam biztonságban egyedül, csak az utcán... Kezdtem megőrülni, képzelődni... Egyik kollégámnak rendesen nekiestem amikor viccelődött a fóbiámmal.. Minden nap megfogadtam, h ma nem fogok félni, hisz nincs is mitől, irracionális az egész, a gyakorlatban mégse ment... így orvoshoz fordultam... haladunk haladunk, de nagyon nehéz megtenni egy apró lépést is...
2012. febr. 22. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!