Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sajnos ki kell műteni a jobb...

Sajnos ki kell műteni a jobb alsó bölcsességfogamat. Mennyi ideig fog fájni, és mennyire lesz bedagadva az arcom?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szeretnék hiányozni a szemináriumokról, de feldagadt fejjel mégse mennék be az egyetemre. Hány napig fogok szenvedni? Tapasztalatok?
2012. márc. 9. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

karácsonykor énis ugyanigy jártam, nekem minda 4 gyulladt volt ki kellett műteni ráadásul nem altatthattak és az érzéstelenitő sem hatott a gyulladás miatt....rendesen megkínzót 3, 5 órán keresztűl szívta a gennyet és vagdosta az ínyemet mert nagy volt a gyökere a fogamnak, ráadul ugy csinálta hogy beletérdelt a combomba hogy jobban odaférjen....Borzasztó volt, ugy sirtam mint egy óvodás utána jobb volt azért bár a varratok miatt nagyon besem tudtam csukni a számat! Nálam 3 napig tartott lázasan feküdtem az ágyban sem inni sem aludni nem birtam aztán könnyebb lett!

Hát sok sikert neked, kitartást!

Aztán ird meg h viselted!

:(

2012. márc. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nem túl biztató. :( Áprilisban lesz a műtétem. Nekem szerencsére nem gyulladt körülötte az ínyem, és csak azért kell kiszedni, mert nem egyenesen nő, hanem a többi fogam felé, nyomja őket. Teljesen eldeformálódhatnak a fogaim, ha nem szedetem ki, meg fájnak is már, az ínyem is gyulladt már több helyen. Remélem nem fogok nagyon szenvedni, bár elvileg a főorvosnő műt majd.
2012. márc. 10. 20:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha csontot is kell vésni mert rossz az elhelyezkedése, akkor készülj rá, hogy iszony mód be fog dagadni az arcod. Nekem gyökércsúcs műtétem volt, nem akarlak elkeseríteni, de én úgy néztem ki az első 2 nap, hogy inkább nem mentem emberek közé az arcom miatt. Szabályosan el volt torzulva a fél pofám. Ami a fájdalmat illeti, ez is attól függ, hogy mennyire megy simán a műtét. Én 3 napig nem bírtam meglenni Cataflám nélkül. Ha teheted és nem halaszthatatlan a műtét, én a helyedben úgy időzíteném, hogy a műtét utáni pár napban sehova ne kelljen mennem.
2012. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy időpontom van, és pont egy keddi nap. :/ Hát készülök a legrosszabbra, max. majd kellemesen csalódok, hogy nem szenvedtem olyan sokáig. Igazság szerint be is vagyok sz*rva egy kicsit, még sosem volt műtétem, amúgy is parázok kicsit a fogorvosoktól... :/
2012. márc. 10. 21:39
 5/12 anonim ***** válasza:
A műtét maga nem fog fájni, ez egész biztos, mert több injekciót is kapsz. Utána viszont, mikor kezd kimenni a zsibbadás, nem szépítek, kegyetlen lesz. Én 26 éves vagyok, de mikor mentem hazafelé a műtétről, ömlöttek a könnyeim. Még a kórházban, rendelőben kérj fájdalomcsillapítót a műtét után azonnal.
2012. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a tanácsot. Már acélozom magam fejben.
2012. márc. 11. 15:52
 7/12 julcsi27 válasza:

Hali!


Nekem 1hónapja mütötték ki, ajobb alsót.Gyakorlatilag vizszintesen feküdt az inemben,úgy hogy a hátsó örlőfogra rá volt épülve.egy icurka picurka darab látszott ki.

A mütétet nem éreztem eggyáltalán mert akkora adag érzéstelenitőt kaptam hogy du-2 kor szedték ki és este 6 kor még mindig el voltam zsibbadva.

Az első két nap az kegyetlen. ahogy érzed hogy megy ki a zsibbadás vgyél be Cataflam-ot vagy ami még gyorsabbanhat a flector por. ( 20-25 perc alatt hat, ki tapasztaltam :).

Én 4 óránként vettem be a fájdalom csillapÍtoból mert máskép úgyéreztem hogy megbolondulok.Az utánna lévő két napban nem tuti hogy szép kis cipód lesz,de ha még aznap óvatosan jegeled akkor nem lesz olyn hatalmas.

Az elsőnél baloldalt nem jegeltem s akkora volt az arcom bal oldala mint egy labd.Most a szájsebészem javasolta hogy még aznap ovatósan jegeljem,s nem lsz akkora buci.Így is lett.

Egyébként utánna 1-2 napig nem is lesz kedved kimozdulni sehova. :)

Kitartást szoritok neked.

2012. márc. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Ma beszéltem a fogorvosommal. Azt mondta, hogy változó, hogy mennyire fog fájni, mert a bölcsességfog tud különöseket produkálni. De hozzátette, hogy lehet az is, hogy egy hétig haldokolni fogok. (Legalább őszinte volt.)
2012. márc. 12. 21:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Pont ma beszélgettem egy fogorvos hallgató lánnyal, mikor varratszedésre mentem a szájsebészetre a gyökércsúcs műtétem miatt. Ő is azt mondta, hogy ha jót akarok magamnak, minél előbb szabaduljak meg az alsó bölcsességfogaktól, főleg, ha kimondottan javasolja is az orvos. Ugyanis rengeteg problémát tudnak okozni, kellemetlenebbet mint egy hét pofadagadás meg sebfájdalom. Úgyhogy ha kiheverem ezt a gyökércsúcs-rezekciót, akkor rászánom magam én is a kiszedetésükre..
2012. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek, aki írt. Ma volt a műtétem. Nagyon féltem, de szerencsére rendes volt a fogorvosnő, és az asszisztens is. Az arcom nincs feldagadva nagyon, szájzáram sincs, viszont beszélni, nyelni és enni nem nagyon tudok, mert az nagyon fáj. :( Meg elég gyakran vérezget a seb. Ez kb. mennyi idő után fog elmúlni?
2012. ápr. 3. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!