Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökerkezeles, elötte gyogysze...

Gyökerkezeles, elötte gyogyszer, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Par napja faj egy tömött fogam,valoszinüleg gyökerkezeles kell,nincs feldagadva.Kinek volt mar,elötte kell gyogyszer kezeles,vagy mindjart lehet kezelni?Kicsit felek mert van egy neurologia betegsegem,es nem tudom sokaig nyitva tartani a szamat.
2012. márc. 13. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Közöld ezt az orvossal kezelés előtt. Hidd el, figyelembe fogja venni. Nem kell előtte gyógyszeres kezelést végezni. Beülsz a székbe, és az orvos eldönti, hogy újra tömhető e a fogad, vagy gyökér kezelni kell?
2012. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan milyen betegséged van, én nem hallottam még ilyenről, és ebben nem is vagyok járatos, de a fogorvosodnak ha mondod, biztos tudni fogja, hogy ilyen esetben hogyan kezdjen hozzá.

Előzetes gyógyszeres kezelésről nem tudok, pedig van két gyökérkezelt fogam. Nekem úgy rémlik, hogy ezt több részletben csinálják, először megnyitják a fogat, kifúrják, kerül bele valamilyen "idegölő", és ideiglenes töméssel tömik csak be. Utána, amikor már az idegek elhaltak, akkor kerül be a rendes, végleges tömés. Na nekem ilyenkor szokott pokolian fájni, amikor az ideiglenes tömés van bent, úgyhogy arra valószínűleg fel is írnak valami erősebb fájdalomcsillapítót, vagy ha nem, akkor jobban jársz, ha te magad kérsz receptet, csak a biztonság kedvéért.

2012. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors valaszokat.Nagyon rossz elmenyem van egy orvosnövel,persze neki is mondtam a betegsegem,es hogy neha 20 masodpercig be kell csukjama a szam mert nincs eröm,erre ö kitömött szajjal kiment,egyedül maradtam;(.Meg ha valaki megmondana ,meddig tart kb. egy ilyen kezeles,elöször,15 perc,fel ora?
2012. márc. 13. 10:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam ma az orvosnal,sajnos nem adott spriccet,de kibirhato volt,tett bele gyogyszert,es majd meglassuk,megmarad-e a fog v.korona kell.A kezeles utan,kb. 5 percig pokolian fajt,ugy ereztem ott össze esek,majd elmult,vettem be egy fajdalomcsillapitot,majd meglatjuk holnapig,de gondolom annyira nem fog fajni mint elötte,mert nagyon gyulladasba volt a gyöker.
2012. márc. 14. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!