Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés elöször lessz,...

Gyökérkezelés elöször lessz, mit csinálnak ilyenkor?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt,mit csinálnak ilyenkor?Azt tudom elöször Röntgen,utánna?Meddig tart?Nagyon félek.
2012. márc. 14. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne félj az nem fáj!Kb 15 perc adnak itt is érzéstelenítőt!

Olyan kis pálcákat nyomnak majd fel a fogadba olyasmi mint ami a kéményseprőknek van van a végén egy kis kampó és azzal huzza ki a gyökeret!De semmit nem fogsz érezni!Igy csavarni fogja fel egyre feljebb!Ne ilyedj meg! :)

2012. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neked nem kell csinálnod semmit, hagyd csak a dokira :-) Nyugi, nem fogsz érezni semmit.
2012. márc. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. márc. 14. 10:39
 4/8 anonim ***** válasza:
2. voltam. bocsi, azt olvastam ,hogy mit csinálJAK ilyenkor. Tudom, te megtanultál írni én tanuljak meg olvasni :-)))))
2012. márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nagyon gyulladt a fogad, nem fogsz semmit érezni. Nekem gyulladt fogat kezeltek és még úgy sem fájt, csak az egy nagyon kicsit egy pillanatig, mikor kikotorta a fogam koronai részéből az idegszövetet. Így fogják csinálni: Először szuri, ezt megvárják, mire jól bezsibbadsz tőle. Utána kifúrják a fogadat mint amikor tömnek. Utána egy kis kampóval kikotorja először a fogkoronából a fogbelet, majd utána megszámolja, hány gyökere van a fogadnak. Utána kis csavaros tűkkel fel-alá reszelgetni, tágítani kezdi a gyökerek csatornáit, hogy legyen hely a gyökértömésnek. Ezt elég sokáig szokták csinálni, főleg, ha több gyökerű a fogad, de ez már nem fáj egyáltalán. Utána átöblíti a csatornákat fertőtlenítővel, majd kis papírszálakkal kiszárítja. Ha úgy ítéli meg, hogy a gyulladás nem ment le nagyon mélyre, akkor ott helyben be is tömi véglegessel a gyökereket. Ha nagyon gyulladt, akkor vagy nyitva hagyja, hogy kijöhessen belőle a genny vagy gyógyszert tesz bele. Ilyenkor visszahív több alkalommal is átöblítésre, fertőtlenítésre és csak akkor tömi be végleg, ha már teljesen panaszmentes lesz a fogad. Komolyan mondom neked, nincs mitől félned. Nekem már 2x is csináltak ilyet és inkább csak az volt vele a bajom, hogy baromi hosszadalmasra nyúlt mindig. Szabályosan untam már magam, az járt a fejemben, hogy meddig szarozik még, mert le fogom késni a Jóbarátokat. És ezt egy olyan mondja neked, aki korábban annyira félt a fogorvostól, hogy majd összeesett a váróban.
2012. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

őszintén? k.rva szar dokit fogtam ki. csak egy -két töméscserére mentem volna, erre kinyögi, hogy gyökérkezelés. mondom mivan?! (a volt osztálytársam, meg anyum is ijesztegetett azzal, hogy senkinek nem kívánják ezt az érzést).. de! nem is röntgenezte. 3x kellett visszamennem. asszem első v második alkalommal 2 injekciót kaptam. szart sem ért. mindent éreztem. el is ájultam a székben. most meg ki van esve a tömés, sztem be is van gyulladva a fog, ki kell húzatnom... elbaszarintotta az a pszichopata.

ezzel nem megijeszteni akartalak, mert ha itt a többség azt írja, h nem fáj, akkor elhiheted nekik.... de ez tényleg orvosfüggő, szval vigyázz arra, h ne egy vadbarmot fogjál ki.

2012. márc. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked azért fájt ennyire, mert eleve szarrá volt gyulladva a fogad. Gyulladt fognál pedig NEM hat úgy érzéstelenítő és ez nem az orvos hibája. Antibiotikummal kell először lehúzni a gyulladást, jobb helyeken soha nem állnak neki erősen gyulladt fogat kezelni.
2012. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1051-es. akkor sem én voltam a hibás. mert ha gyulladt is volt (de nem fájt), akkor miért nem írt fel az orvos antibiotikumot és miért nem röntgenezte meg? eleve neki se állhatott volna. ennyi a lényeg akkor.
2012. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!