Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört egy darabka a középső...

Letört egy darabka a középső metszőfogamról, nem nagy darab, de engem zavar. A fogorvos ezt valahogy helyre tudná igazítani, mondjuk meg lehetne csiszolni a fogamat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem csak betömi.
2012. márc. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Le lehet csiszolni és koronát húzni rá, vagy talán megoldható olyan töméssel is, ami beépül a fogba, de ezt csak magán fogorvosok csinálják.
2012. márc. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Baromi régi a kérdés és nyílván már nem is aktuális... DE kiborít, hogy tudatlan emberek, midnenkit riogatnak itt és mondják a frankót, holott nincs is halvány lila gőzük sem a dologról...

Nem kell lecsiszolni és nem kell korona ha a foganyag 50%-a legalább meg van. Egy ún. fényre kötő kompozit anyaggal felépítik a hiányzó darabot, szép esztétikai tömés, ami szinte észrevehetetlen! (Nekem 2 felszínű a felépítményem, és nem is látszik, csak most mert van vele bajom, részletesebben később.) Onnan tudom, hogy nekem is letört sajnos egy darab :S Így van megoldva...

Az pedig, hogy csak magán doki csinál ilyet ismételten nem valós, hiszen nekem egy sima Tb alapon praktizáló fogorvos (aki mondjuk fogtechnikus is) csinálta teljesen ingyen, TB-re (az egy másik dolog, hogy egy jelképes összeget fizetett anno neki anyukám, mert soron kívül foglalkozott velem, bár először nem is akart elfogadni semmit). Elküldött röntgenre, látta hogy nem sérült a gyökér, megcsinálta. Ez volt közel 8 éve...

Sajnos pont a múlt héten érzékennyé vált a fogam és már a tömőanyag sem zárt olyan jól (4 éve volt cserélve utoljára) így szinte egy repedés látszik a tömőanyag és a foganyagom között. A másik pedig, hogy begyulladt a fogbél és a gyökér is azért elviselhetetlenül szenvedtem. (Nyilván megsérült a traumától a fogbél, erek amikor letört és ez mostanra teljesedett ki és kezdett elhalni a fog.)

Mivel a fogorvos már nem praktizál, aki csinálta nekem, így egy éve új fogorvosom van, aki nagyon jó magán orvos, de Tb-re is ellát. Én magánpraxisára járok, de így is sok kezelést ingyen végez (amit finanszíroz neki a TB) és erre ő hívta fel a figyelmem, hogy pl csak a kompozit tömésért fizetek, stb.

Így most jelenleg gyökérkezeli a fogam. És mondtam neki hogy akarok rá kompozit hljat vagy koronát, kértem ezzel kapcsoaltban a véleményét. (Megjegyzem, hogy a héj olyan 30 ezerbe a cirkónium-porcelán korona pedig olyan 40 ezerbe kerülne nála a magánrendelésen!) De azt mondta hogy még véletlenül sem csinálja meg mert elég erős még a fogam és még jó pár év mire el fog színeződni, de akkor is majd egy fehérítés kell csak, a koronán meg ráérek még aggódni. Szóval csak egy profi, lelkiismeretes orvos kell! Mert simán mondhatta volna, hogy hát jó, megcsinálja jó pénzért, de nem, inkább megnyugtatott.

És egyébként nem körzeti orvos, mert a körzeti orvosom egy hóhér nő, aki egy lukas rágófogamat ki akarta húzni (pedig se be gyulladva nem volt, és még csak nem is fájt..) még is ellátott aznap, időpont nélkül, amikor felhívtam, hogy mi a bajom...

2014. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!