Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb. fél éve egy kis baleset...

Kb. fél éve egy kis baleset miatt letört elöl a fogamból egy kis darab. Most elkezdett tönkremenni. Az iskola fogorvos pénzért csinálja meg? Ha igen kb mennyibe kerül? És fáj, lehet inekciót kérni? Vagy inkább magán orvoshoz mennyek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy hová mész, a magánorvosnál is ugyanazt kapod, csak pénzért. Csak sokan azért járnak oda, hogy elmondhassák, hogy magánorvoshoz járnak.

Ha tömni kell, azért nem kérnek pénzt. Ha korona kell rá, az már pénzes dolog, SZTK-ban is 30-tól kezdődik.

Injekciót vagy adnak vagy nem. De szuri nélkül is kibírható.

2010. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi választ!De inekciót lehet KÉRNI az SZTK-ba?Akár csak egy töméshez is?Mert ragaszkodom hozzá.Nem bírom a fogorvos kínzását.
2010. jan. 1. 23:49
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy csak kipótolni kéne.
2010. jan. 1. 23:50
 4/9 anonim ***** válasza:

a tömés nem fáj,

nővéremnek sztk-ban pótolták, nekem is kéne, de úgy emléxem nem fizetett, de megkérdem

2010. jan. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze h lehet kérni. Mielött elkezdi szólsz h te szeretnél szurit mert nagyon félsz tőle ennyi.

Egyikőtöknek sem jó hha végig szenveded az egészet.

2010. jan. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet kérni, max megnyugtat hogy fölösleges, nem fogsz semmit érezni... Amúgy megcáfolnám, hogy az emberek azért járnak magándokihoz, hogy elmondhassák hogy ahhoz járnak. Én 19 éves vagyok, és alapvetően minden felmenőmnek baromi rossz fogai vannak, sikeresen én is örököltem. Eddig sosem hagytam hogy a suli fogorvos tömje be (3 rossz volt eddig), és ezek szerint jobban is jártam. Ősszel megállapította, hogy a felső bal egyes fogam lyukas és be kell tömni. Gondoltam most az egyszer megbízom benne, hát nagyon rosszul tettem... Azóta hidegre melegre belenyilal a fájdalom, nem tudok úgy inni vagy enni, hogy ne görnyednék össze, most már eljutottam odáig, hogy az egész állkapcsom lüktet akkor is ha csak a számon veszem a levegőt. Beszéltem ünnepek előtt pár nappal a magándokimmal, azt mondta valószínű elfelejtett alátétet rakni a tömés alá a doki, remélhetőleg csak egy töméscserére lesz szükség de könnyen lehet hogy már gyökérkezelés is lesz, majd megnézi, de csak ünnepek után tud fogadni. A héten megyek hozzá, már előre félek mennyit fogok zsibbasztva is szenvedni. Az biztos hogy többet nem bízom más fogorvosra a számat... Így aztán hiába húz ki 8 ezret a zsebemből, de inkább csinálja meg tisztességesen, mint hogy aztán tönkremenjen a fogam.

A lényeg hogy ki kiben bízik... én már nem tudok másban, inkább megyek magán dokihoz.

2010. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15:20-as: És az nem zavar, hogy általában akiknek magánpraxisuk van, azok dolgoznak az Sztk-ban is? :S Pl. az én fogorvosom, aki az Sztk-ban van, a város legmenőbb magánfogorvosa is. És ugyanazt kapom az sztk-ban, mint a magánpraxisában, csak ingyen.
2010. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, de nem mindegyik... egyrészt, másrészt nem minden orvostól kapod ugyanazt sztk-ban, mint amit magánpraxisban. Ez bár nem saját tapasztalat, de megbízható forrásból érkezett. Én nőgyógyásszal jártam hasonlóan... Ezenkívül a suli fogorvost, akinek szintén van magánrendelése, nagyon sokan dicsérik a városban (kisvárosban lakom, itt mindenkinek "híre" van) és suli orvosként egy tömést nem tud összehozni? Egyébként idén nem csak én panaszkodtam rá, így vagy ő eresztett le arra a hónapra, vagy tényleg jobban megy a munka egy kis plusz pénzért. Nem vet fel a pénz minket sem, nem kell azt hinni, de világéletemben arra neveltek, hogy ha az egészségről van szó, azon nem szabad spórolni... én már nem bízom az sztk-s orvosokban és ehhez elég volt egyszer elrontani egy tömésemet. Ez nálam bőven az egészség kategóriába tartozik, így nem számít az a pár ezer ft. Ezzel ellentétben, azokat sem nézem le, akik elmennek sztk-ba, és ott csináltatják meg. Ha ők tudnak bízni bennük, ismerik őket, hát menjenek, mindenkinek szíve joga dönteni... Én nyugodtabb vagyok így.
2010. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne érzéstelenítőt kérni, nem mindenkinek egyforma a fájdalomküszöbe, és nem mindenki van úgy vele, hogy nem fáj.

Nekem az alsó fogaim tömésénél igencsak kellett az a szuri, mert nem volt eredeti a mosolyom a fúrás közben.

Szerintem embere válogatja, kinek a pap...kinek a paplan :D

2010. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!