Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy kb.1mm-es darab letört a...

Egy kb.1mm-es darab letört a fogamból. A kérdés az, hogy megszokom-e ezt majd, vagy esetleg le tudja ezt a fogorvos csiszolni kicsit? Esetleg később lehet baja ebből a fogamnak?

Figyelt kérdés
Esztétikailag nem zavaró, de idegesít, hisz pont ott van a nyelvem, illetve fura, ha összezárom a fogaimat.
2010. jan. 2. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
azmajd magától is csiszolódik vmennyire, de fogorvos is letudja neked csiszolni.
2010. jan. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
szerintem menny el fogorvoshoz mert így könnyeben elromolhat!
2010. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Soha nem volt gond a fogammal, soha nem volt tömve, nem szuvas, kicsit érzékeny volt régen, de az elmúlt. Tényleg nagyon kicsi rész tört le nem tudom elképzelni, hogy elromolhat. Sajnos a fogorvos most volt pont a suliban, most nem akarok külön elmenni mert csak magyarázkodni kéne.
2010. jan. 2. 20:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik őrlőfogamból pattant le egy 1 mm-s darab. Nem foglalkoztam vele. Rá fél évre egy jó nagy darab letört a fogamból és jó sok pénzért lehetett helyreállítani, kiderült azért pattant le, mert gyenge a zománcom. Ha nem akarsz így járni biztos, ami biztos menj el.
2010. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És mit tud vele csinálni az orvos? A helyreállítás neked miből állt? Háziorvosnál kell beutalót kérni (nem sűrűn látogattam eddig)?
2010. jan. 2. 21:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy alsó metszőfogról van szó, ha ez számít.
2010. jan. 2. 21:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Koronát kellett rá tenni. De mivel neked kicsi a lyuk, egy sim töméssel helyre lehet hozni.
2010. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocs hogy ennyit kérdezek, de mivel a tetejéről van szó a tömés nem értem hogy lehetséges. És az nem látszik meg? (Elég érzékeny vagyok erre)
2010. jan. 3. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy látszik-e, mert nem tudom a lyuk hol van a fogadon:) Biztos meglehet csinálni.
2010. jan. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A letört darabnál megsérült a zománc, könnyebben lyukadhat. Testvérem egyik felső metszőfogának kb. a fele le volt törve (átlósan, az ideget nem érintve), kipótolták a hiányzó felét, és egyáltalán nem látszik a határvonal.
2010. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!