Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit javasoltok erre a problémá...

Mit javasoltok erre a problémára? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A felső állkapcsom bal felén, az utolsó elötti zápfogam kb. 1/3 el van rohadva, és kissé fekete is, szóval 1/3-a hiányzik, viszont egyáltalán nem fáj, enni is tökéletesen eszek vele nem fáj a harapásnál sem, és a szám sem büdös tőle. ÉS mivel hátul van esztétikailag sem gond, én is az imént vettem észre, és kitudja mióta van így, biztosan nem 1 nap alatt rohadhatott el. Az összes fogam megvan még, egy sem tömött, 20 éves vagyok. Ezzel a problémával forduljak minél előbb fogorvoshoz mert nagyobb bajok forrása is lehet? És gondolom csak a húzás jöhet szóba.
2012. márc. 21. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én inkább azt ajánlom neked fogorvoshoz menj el ő kihúzza egy kettőre. Jobb elmenni most mint amikor már fáj. Én is jártam már így.
2012. márc. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizony, ebből góc is lehet, a gyökere is begennysedhet, és mire az tünetet okoz, már az egész csonthártya begyulladhat. Nekem volt ilyen, pedig azon a fogon semmi nem látszott. Hajhullás, és minden elképzelhető bajt is okozhat. Semmi pánik, de fogorvoshoz tanácsos elmenni.
2012. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még szerencse hogy valami a fogaim közé szorult hátul evésnél és fogpiszkálóval próbáltam kipiszkálni és így vettem észre, eléggé megijedtem. Én számomra az a furcsa hogy a rohadt fogammal szomszédos fogak meg jó állapotban vannak egyáltalán nem rohadtak és kicsit sem feketés meg ilyenek.
2012. márc. 21. 13:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, menj el a fogorvoshoz. Ha a fog szélei még megvannak, az is lehet hogy még meg tudja menteni egy koronatöméssel és/vagy gyökérkezeléssel. A lényeg hogy mindenképpen tenni kell valamit, hogy megelőzd a nagyobb bajokat (gócbetegség stb.). Azt ajánlom inkább magánfogászaton csináltasd meg - drága, de biztos lehetsz benne hogy odafigyelnek rád és mindent elmagyaráznak.
2012. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!