Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás utáni foghúzást...

Fogszabályozás utáni foghúzástól a fogak visszamehetnek eredeti állapotukba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
16-18 éves koromig volt állandó fogszabályozóm, most 20 éves vagyok, kinőt a bölcsességfogam, és a bölcsességfogam elötti fog ettől "kiment" nagyon oldalra, és már a szám belsejét kisebesíti ezért mindenképp ki kell húzatnom,pedig nincs elromolva. Most jól állnak elöl a fogaim nincs velük semmi gond. Ettől a foghúzástól visszamehetnek a régi helyükre vagy attól hogy most kihúznak egyet semmi jelentősége nincs?
2012. márc. 22. 09:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy akkor 60 ezer volt a fogszabályozó mindennel együtt, most lenne fél millió kb, pénzem 100 % hogy nem lenne rá, meg nem is akarnám mégegyszer 2 évig hordani...
2012. márc. 22. 09:25
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ, nem lehet előre megmondani. Én azt mondanám, hogy valószínűleg nem tenné tönkre a fogaid, mert előtte sem volt ott az a fog, és úgy állt be a többi. Csak mielőbb húzasd ki!
2012. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg úgy egyáltalán a fogszabályozás után mennyi a esélye hogy "visszamennek" a fogam a fogszabályozás elötti állapotba? Tudom hogy ez évekbe telik. De az a rémálmom hogy majd 25 évesen megint előre álló kapa fogaim lesznek elöl, aztán még pénzem sem lesz fogszabályozóra. Ezekről van valami megnyugtató statisztika hogy álltalába kinek mennyire használ véglegesen a fogszabályozás?
2012. márc. 22. 09:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Statisztikát nem tudok de akiket én ismerek és fogszabisok voltak 13-16 éves koruk között+ utána éjszakai, azok kozül elég soknak visszaállt. Legalább 50 százalékának, olyan tizenpár emberből 7-8 nak. Van akinek csak kicsit, de van akinek olyan mint régen volt.

Szerintem jó fogadat ne húzasd ki, majd a fogorvos csiszol belőle hogy ne legyen éles és ne sebesítse ki a szád.

2012. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!