Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt két tömött fogam egymás...

Volt két tömött fogam egymás mellett. Hátul, rágófog mellett, szemfogak után. Majd kiesett belőlük a tömés és a fog belső része kitört. Hogyan lehetne ezeket megmenteni? Fogpótlásra lesz szükség, vagy elég valamilyen tömés?

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
attól függ mekkora a hiányzó rész. ha megvan a letört fogdarab, tartsd meg, mert azt vissza tudja tenni a doki! nekem is ez volt a gond a fehér töméseknél,hogy hamar kiestek, és a fog is letört..ami az amalgámokról nem mondható el,és gyerekkorom óta megvan még..
2012. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyik fehér tömés volt, másik amalgám. Sajnos a hiányzó darabok már nincsenek már meg.

Úgy kb fele hiányzik mindkettőből.

2012. márc. 29. 16:52
 3/3 anonim válasza:

Nekem is volt 2 fogam, amivel így jártam. Nagyon érzékeny volt mindkettő, nem tudtam rágni velük.Gondolom fogorvostól függ, mindenesetre az enyém megmentette mindkettőt. Gyökérkezelte őket és gyökértöméssel fejezte be. A gyökérkezelés közben kihúzgálta az idegszálakat, így nem fáj egyik sem.

Remélem segítettem.

2012. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!