Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmosás után kb. másfél óra...

Fogmosás után kb. másfél óra mulva érzem, hogy kellemetlen a szám szaga. Amodent-et használok, a fogkémmel van baj?

Figyelt kérdés

Attól félek,hogy a barátnőm megérzi,ezért mindig bekapok egy rágót,de nem szeretek rágozni..Tehát mit használjak,hogy ne legyen szájszagom akár 3-5 órán át(úgy,hogy nem eszek)

Azt szeretném még kérdzni,hogyha ott alszok a barátnőmnél akkor reggelre büdös lesz a szám(mint mindig) akkor az ellen mit tegyek,hogy ne érezze??

A legfontosabb,hogy nincs romlott fogam és egészséges vagyok,tehát mi tegyek,hogy ne legyen száj szagom esetleg váltsak fogkrémet??


2012. márc. 28. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet genetika eredetű is, és lehet belső szervi betegség is! gyakran kell fogat mosni, a te esetedben napi 3-4x is! és a nyelvet, szájpadlást is mosd meg! mert nem a fog büdös, hanem a nyelven lerakódó lepedék/baktérium okozza a szájszagot a legtöbb esetben.
2012. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Corsodil oldat. Olyan mint a szájvíz csak jobban öli a bacikat amik a gondodat okozzák.

Naponta max. kétszer használd.

Patikában, drogériában lehet kapni, kb. 1200 -1400 Ft.

2012. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

amodent, fogat ment!


a corsodylt csak kúraszerűen lehet alkalmazni fogínygyulladás esetén, mert a hasznos bacikat is kinyírja, ami az immunodat borítja. ajánlom inkább a listerine szájvizeket. azok is elég keményen lefertőtlenítenek, de mégsem annyira "orvosi" mint a corsodyl.

2012. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És a "szájvizek" mennyibe kerülnek??

2012. márc. 29. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
a listerine-ből a nagy üveges éri meg, az 1000 ft, és elég sokáig elég! a kis kiszerelés nem éri meg!
2012. márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!
2012. márc. 30. 06:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen használj nyelvtisztítót (dm-ben pár 100 Ft-ért kapni), és esténként szájvizet is. A kellemetlen leheletet sajnos emésztési probléma is okozhatja.

A Listerint nem ajánlom, alkohol van benne, nekem szabályosan szétmarja az ínyemet és a nyelvemet is, kész kínszenvedés. A hexadines öblögetőkkel meg vigyázz, elszínezik a fogaidat és nem is szabad őket tartósan hetekig használni. Jó fogkrém + fogkefe, aztán nyelvtisztító, majd fogselyem. napközben pedig ha nincs időd rá szájvíz. Én OralB-t használok, olcsó és jóízű, mégsem noname márka.

2012. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én tanácsoltam a listerinet, igen, először tényleg mar, de 1 hét után én akár 15 percig is a számban tartom, egyáltlán nem érzem.. ugyhogy meg lehet szokni, a szádat sem marja majd ki x idő után és a listerine a legrégebbi szájvíz, csak hozzánk került be nemrég..
2012. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!