Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pótlás nélkül tényleg elkezd...

Pótlás nélkül tényleg elkezd sorvadni a kihúzott fog helye és egyéb következményei is vannak?

Figyelt kérdés
bal alsó hátsó nagyőrlőimből kettő is hiányzik sajnos, már nem lehetett megmenteni. látszani nem látszik, és evésnél sem zavar, viszont több helyen olvastam, hogy elmozdulhatnak a felső fogak és a kihúzott fogak mellettiek is lazulhatnak a hiány miatt, fogínysorvadás is felléphet. ez mindig mindenkinél kialakul egy idő után vagy csak bizonyos embereknél? van ezzel valakinek tapasztalata? nagyon drága a fogpótlás, de azon gondolkozom, hogy ha tényleg ilyen súlyos következményei vannak, akkor érdemes lenne ezt a két hiányzót megcsináltatni. köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 8. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ezt énis hallottam, de ha pl: hid van, (a két szomszédosra rárakva, nem implantátum) akkor sem kap terhelést ott a csont, tehát elvileg befolyásolja a csontsürűséget. Nekem egy hiányzik már pár éve, de még nincs semmi gond. Faternak a leghátsó foga nincs meg már nagyon régen (40 éve) és nem lett belőle gondja. Viszont alúl, legelől (metsző fog) egy már kiesett, és a mellette lévő gyorsan "ráfordult", bár biztos vagyok benne, hogy ez az életkori tartószövet lágyulás.

Viszont a kihúzott felső fogam alatti fog kicsit feljebbjött, 2-3 mm-ert. Hogy van e összefüggés, nem tudom.

De van ismerősöm, nagy "gyakorlata" van a fogpótlásokban, 30 évesen kilazultak a fogai, és most 70 évesen csak műfogsora van, neki is felvetettem ezt a csontritkulásos, kilazulós dolgot, és aztmondta ne képzelődjek :)

2012. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Diarmand ***** válasza:

Nem igaz, hogy a kihúzott fog helyén sorvadásnak indulna az íny. Hol hallottad ezt?

Tény, a kihúzott fog helyének a teljes regenerálódási ideje 3-6 hónap, de hogy sorvadna ott az íny... hülyeség. Csak óvatosan kell bánni a sebbel a húzás után (pl nem öblögetni).

2012. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát, énis csak úgy olvastam mint a kérdező. Hogy elvileg ott a csont nem terhelődik, és csontritkulás lép fel. De szerintem sem állja meg a helyét teljesen. Csak vizuálisan képzeljük már el, hogy ha a fognak nagyobb része van bent amit nem látunk, akkor max 1-2 mm.ert tud eldölni
2012. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Második, nem az íny sorvad, hanem a csont.

És igaz, én tapasztaltam is. A fogaim is befordultak és í csontom is leépült. Kb. 3 év alatt. Most fogszabályozóm van, majd implantátumom lesz. Ha rögtön pótoltatom, a fogszabályozó árát megspórolhattam volna...

2012. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!