Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás előtt a rágófoga...

Fogszabályzás előtt a rágófogamra gyűrűt raknak, ez miből áll?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy teszik fel? Fáj? Ragasztják? Lehet enni utána? Ha nem meddig nem? Bocs a sok kérdésért. A válaszokat előre is köszönöm.
2009. jún. 22. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

hát először kiválasztják a fogad méretéhez legjobban illő gyűrűt és "felkalapálják" (legalábbis nekem). de nem kell megijedni nem fáj, ki lehet birni. csak nekem utána pár órával kezdett fájni... meg olyan fura volt vele enni,és én asszem csak másnap tudtam valami enni, de meglehet szokni :) jah volt mikor eléggé fájt és olyankor csak joghurtot, darakását meg ilyesmiket tudtam enni.

nekem már levették :)

2009. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hátsó fogaidra felraknak tényleg egy 'gyűrűt' ami körbe veszi a fogadat,azt csak felragasszák,egyáltalán nem fáj.Hát ha fenn lesz a fogszabit nem hiszem,hogy utána rögtön bírsz enni mert eléggé feszít.Valaki már a 2-3. nap tud enni van aki 2 hétig nem.
2009. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hűha, elég sokat kérdeztél:) Akkor sorban.

Először is kapsz ún, szeparáló gumikat a hatosok mellé. Ez ált. minimum 24 óráig bent van. A végére bizony eléggé sajog az állkapocs, bár van, aki megússza fájdalom nélkül (nekem nem fájt). A fogszabi felrakása inkább csak kellemetlen, igazi fájdalomra nem emlékszem. A gyűrűket ragasztják. Úgy képzeld el, hogy a fog köré kerül egy fényre kötő ragasztó és az tartja a gyűrűt a helyén. A gyűrű felrakásának pontos mechanizmusát nem tudom, de nem volt fájdalmas, mert a szeparáló gumik már csináltak helyet neki és könnyen rá lehetett húzni a fogra.

Az evés eleinte nehézkes. A fogszabi sok helyen kisebesítheti a szádat (kérj viaszt az orvosodtól és kérd meg, hogy mutassa meg a használatát!)és eleinte inkább csak leveseket, főzelékeket, joghurtot tudsz enni. Kb. 1 hét után javul a helyzet. Megtanulsz enni/élni a készülékkel. Az elején kell a kitartás, aztán megszokod. Készülj fel, hogy a fogszabizás fájdalommal jár, de a végeredmény kárpótol majd mindenért!

Kitartást kívánok Neked!Megéri, hidd el!

Milyen készüléket választottál és hol csinálják?

2009. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem még nem a gyűrűt rakják fel, így a válaszokat a olvasva, hanem a gumit. A kezelőlapon olyan van írva (nem nagyon lehet elolvasni, méghozzá rövidítés), hogy "sep.". De ha 24 óráig van fent a gumi, akkor most nem tudom mi van, mert másnapra nincs időpont, viszont, hogy a fogszabályzót mikor teszik föl arra van. Az utolsó válaszolónak: Fémkészülék lesz alul felül, Gyöngyösön csinálják.
2009. jún. 22. 16:27
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nekem az egészbe a legrosszabb majdnem ez a gumi volt :D

Ki lehet bírni, nekem nagyon fájt, de túlélhető.

Nekem úgy csinálták,hogy felrakták aztán kaptam másnapra időpontot és megcsinálták.

2009. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Húú de sok lett a nekem.Bocsi :D
2009. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Meg volt, betette fogóval a gumikat. Csak az volt rossz benne, ahogy nyomta be. Hármat rakott csak be. Szerencsére nem fájt és most sem fáj. De a gyűrűt nem 24 óra múlva teszi be, hanem akkor amikor a fogszabályzót teszi fel csütörtökön.

Köszönök minden választ.

2009. jún. 22. 18:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem épp ma reggel rakták be ezeket a szepráló gumikat. Nagyon feszít :S 1 hét múlva van időpont... Addig kell kibírnom :S Legyünk erősek :D
2010. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!