Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér tömés kieshet ezen a...

Fehér tömés kieshet ezen a helyen?

Figyelt kérdés
Még December végén tömték fehér töméssel a metsző fogaim. Az egyiken elkezdett kopni a tömés, de a lyuknál nem. Idővel teljesen elkopik, vagy csak a lyuk körül, ahol "eldolgozta" az anyagot az orvos? Attól félek, hogy csak úgy kiesik a tömés, habár szerintem azt érezném mert fájna a lyuk. (amit ugye tömés előtt kitisztított)

2012. ápr. 28. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hoool kezdett el kopni a tömésed???
2012. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tömést alatt, ahol elegyengette az anyagot. Ha jól emlékszem valamilyen anyag, amit egy "lámpával" világított meg, majd csiszolt, hogy ne legyen érdes.
2012. ápr. 29. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Hol a tömés alatt? Nem tiszta előttem a kérdésed. Van egy lyuk, amit kitisztít az orvos. Utána beletesz egy alábélelő anyagot, azután a zománcéleket lesavazza, beleteszi a fehér tömést, megvilágítja lámpával, hogy bele kössön a fogadba. Azután lepolírozza, hogy ne legyen érdes. Akkor most hol kopik?
2012. ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a töméstől számítva alatt. Tehát az ínyemhez közel van a tömés (metszőfog) és innen lefele az alsó fogsorom felé. Úgy néz ki, mintha a zománc kopna. A fogam felén egy csík látszik. Bocsi, nem vagyok tisztába a fogalmakkal se.
2012. ápr. 29. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
A fehér tömés egy nagy szar! A legtöbb embernek kiesik rövid időn belül, aztán kétszer szenvedheted meg a fogtömést. Arról nem is beszélve, hogy a kicsi lyukból csinálnak egy jó nagyot!
2012. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!