Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő, ha az embernek...

Mi a teendő, ha az embernek fáj és enyhén befelé dőlve nő a bölcsességfoga?

Figyelt kérdés

Eléggé fáj, de nem nagyon bízom a fogorvosokban (rossz tapasztalat). Az egyik sarka/csücske már kint van, és bár lehet, hogy nyomja a többi fogam, azt nem érzem, nem feléjük nő, nem is kifelé, hanem olyan 55 fokban befelé. Egyre nagyobb része lát napvilágot, a számat viszont kicsit nehezen nyitom ki teljesen, viszont tornáztatom keményen, perceként úgy csinálok mint a halak. :)Ezen kívül fájdalomcsillapítót is szedek és rágózok sokat.

A kérdésem annyi lenne:

Szerintetek mindenképpen nézzek be egy szájsebészeti/fogorvosi klinikára itt Pécsett, vagy reménykedjek, küzdjek és bízva bízzak? Ijesztőnek tekinthető ez a "kórkép", vagy megesik, hogy így alakul, és ne álmodjak rémeket vésőkkel, fúrókkal, ásókkal, kalapácsokkal, etc...

Előre is köszi!


2009. jún. 24. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát, a legjobb lenne már csak a biztonság kedvéért is megmutatni, bár, ha jól bírod a fájdalmat, várhatsz még vele. Ha eldőlve nő, annak oka van, vagy egy másik fog, vagy kicsi az állkapcsod és azért nem nagyon fér el. Nekem simán kinőtt mind a 4, de azok is fájtak közben rendesen, szóval nem biztos, hogy bajt is fog okozni, ha fáj.
2009. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha oldalazva nő akkor ki kell húzni vagy vésni, mert tolni fogja a többi fogadat is
2009. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm.

Második "kommentelő": azért bízom benne hogy nem fogja tolni a többi fogat, mert befelé, a nyelvem felé dől, és jóformán hozzá se ér az előtte álló foghoz...

Te úgy tudod, hogy a dőlés irányától független az, hogy mi a teendő?

2009. jún. 24. 18:19
 4/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, h biztosan tolni fogja-e a többi fogad, de én a helyedbe kihuzatnám. nekem normálisan nőtt (eddig egy) de nagyon fájt, pedig jó lett volna, de mondtam, h nekem nem kell bölcsesséfog, elég az a 28 is:-)
2009. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tudsz élni... :)
2009. jún. 24. 18:32
 6/10 anonim ***** válasza:

kösz:)

de ahogy érzed amúgy, ha jó lesz akkor sem érsz vele mondjuk sok mindent max +1 foggal több. én lány vagyok, így nem bírom a fájdalmat nagyon:) de ha te bírod akkor hajrá:)

2009. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, úgy gondolom, hogy két heti sajgás megéri azt, hogy ne kelljen fogorvoshoz mennem, valahogy úgy szocializálódtam, hogy a fogorvos számomra a sintér és a diktátor (kuss, kikapjuk, azt jóvan) furcsa keveréke, és már az utcán látni őket is kész kis trauma. Én egy ilyen szokatlan lelki alkat vagyok... :) Mindenesetre köszi a tanácsokat, ha tovább rosszabbodik a helyzet úgyse kerülhetem el a magas széket és a kis fura tükröt, amit ledugnak a torkomon... :)
2009. jún. 25. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:
én is félve mentem a fogorvoshoz, gyomorgörcs stbstb. viszont egyáltalán nem fájt ahogy vette ki, max fura h vés meg ilyenek. de utána fájt egy pár napig és most már teljesen jól vagyok:) remélem a maradék 3 nem akar kinőni:) de ha nem bírod akkor tényleg menj el , mert eléggé alattomos dolog
2009. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a fogad? Elmentél dokihoz?
2009. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a kérdést: egész jól. A masszív rágózás megtette a hatását, és most már fájdalomcsillapítót se szedek. :) Remélem már nem is lesz vele gond... (lekopogom)

Minden hozzászólást köszönök!

2009. júl. 2. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!