Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet kapcsolat 6 fogam...

Lehet kapcsolat 6 fogam kihúzása és az emésztési problémáim között?

Figyelt kérdés

Nem tudom,számít-e valamit,idén június 2-án leszek 30 éves és férfi vagyok.

Az elmúlt 6 napon belül(csütörtökön és tegnap, kedden)3-3(azaz összesen 6) fogamat húzták ki, mert elromlottak,megfeketedtek, vagy nagyon kilyukadtak,olyannyira, hogy már nem volt érdemes tömni.Tudom, én hibám.


Az elmúlt napokban ennek értelmében gyakorlatilag alig ettem valamit, mégis ma reggel(vacsorára ettem tegnap egy kis rizst rántott hússal,semmi extra,mindezt a húzott foggal ellentétes oldalon) óriási hasmenésem lett.


Meghülyült az emésztésem? Vagy most csak kekszet meg ilyen dolgokat lenne szabad ennem még mindig?


Normális kaját durván -a tegnap estét megelőzően- egy hete ettem utolján...már emlékezni se emlékszem, mi volt az.



2012. máj. 9. 09:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ételkorlátozás csak amiatt van, mert nagy seb van a szájban, nem pedig a gyomrunk megóvása miatt. Tehát csak amiatt kell picit lágyabb ételt fogyasztani, mert fáj pl: a keksz! evése, felsérti a heget.

Ha erős hasmenésed van, az lehet baktériumost fertőzés is, illetve a stressz utóhatása, ami a fogorvosi tortúra miatt alakulhatott ki.

Szerintem egyszerűen egyél lazább ételeket, ami mind a gyomornak, mint a foghelyednek jó. Pl csirkemell, krumplipüré...Javulást.

2012. máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!