Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhes vagyok. Másfél hete...

Terhes vagyok. Másfél hete kaptam fogtömést, és még mindig fáj. Normális ez?

Figyelt kérdés
Kötelező fogászati ellenőrzésen voltam, talált egy lyukas fogat, adott érzéstelenítőt, de fúrás közben igen csak fájt. Szóltam is, de nem foglalkozott vele. Azt mondta, hogy kis lyuk, nem is lesz nagyobb, erre a korona tetején végig érzem a tömést. (jobb felső hátsó fog) Azóta rágni nem tudok azon az oldalon, egy szendvicset sem... Vissza nem szívesen megyek hozzá ezek után(SZTK-s orvos, a magán dokit nem engedhetem meg magamnak), de lakhely szerint ehhez a dokihoz tartozok,(szabad orvosválasztás?!?!?! ) más orvos szóba sem áll velem. Szerintetek ez normális hogy még mindig fáj? A válaszokat előre is köszönöm!
2012. máj. 22. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

mi köze ennek a terhességedhez?


előfordul, hogy fáj a tömött fog, ha nagy és mély a luk. akkor kell neki egy kis idő mire megnyugszik, mondjuk 2-3 hét max, bár szerintem a 2 hét is gázos már.


kíméld kicsit és ha nem múlik el 1 héten belül, nem is enyhül, akkor menj vissza hozzá.


amúgy fogdokit nálunk lehet választani. hol laksz?

a vége lehet gyökérkezelés lesz.

2012. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fehér töméseknél előfordul, hogy tömés után még jó ideig érzékeny a fog ráharapásra. Ez még jó ideig el is tarthat. Kíméld ezt a fogadat. Akkor van baj, ha magától el kezd lüktetni, éjszaka fájni. Ez azért fordul elő, mert a kémiai kötéshez szükség van savazásra, és a sav behatol a dentin tubulosokba, és ott érzékenységet okoz.
2012. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a köze a terhességemhez, hogy ilyenkor kötelező a fogászati szűrés. Egyébként nem mentem volna el, mivel eddig semmi baja nem volt annak a fognak. (lehet hogy lyukas volt, de nem fájt, enni is tudtam rendesen)Szóval azért mentem orvoshoz, hogy most fájjon az, ami eddig nem fájt! Remélem fog múlni, ez így kellemetlen, első tömés, tapasztalatom nincs. Ha pár héten belül nem múlik, visszamegyek.

Győrben lakom, itt a háziorvos sem írt fel egy doboz algopirin-t, mert a lakcímkártyán nem az ő körzetéhez tartozó cím szerepelt.

2012. máj. 23. 07:24
 4/5 anonim ***** válasza:

vicces, de az algoflex a nyerő.


az meg, hogy idáig nem fájt, nem jelent semmit. Egyik percről a másikra úgy be tud durranni, hogy csak pislogsz, ha nem kezelik.


persze nem mondom, hogy nem volt gyökér a fogdoki, persze így távolról nem tudjuk.

2012. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Terhesség alatt nem ajánlott gyógyszert szedni. Kellemetlen, hogy így fáj, de majd lesz valahogy. Az algopirint csak példának írtam, beteg voltam, albérletben laktam és nem voltam oda bejelentkezve. A doki meg elküldött, hogy ha majd a lakcímkártyán szerepel a cím, akkor majd ír fel gyógyszert. Ez Győr... Lehet hogy bedurrant volna, nem tudhatom, igazad is lehet. Most már így történt...
2012. máj. 23. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!