Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi időköznként lehet...

Mennyi időköznként lehet bevenni fájdalomcsillapítót gyökértömés után erős fájdalom esetén?

Figyelt kérdés
Mennyi időköznként lehet bevenni fájdalomcsillapítót gyökértömés után erős fájdalom esetén?
2012. máj. 24. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Én csak egyszer szoktam beszedni, általában utána már nem fáj annyira, hogy fájdalomcsillapító kellene, ha ennyire kibírhatatlanul fáj, akkor ott valami gond van, vissza kell menni a fogorvoshoz, talán nem lett jól kitisztítva, főleg ha villámcsapásos a fájdalom.
2012. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy fáj, hogy lüktet, menj vissza az orvoshoz, de ha csak ráharapásra fáj, akkor kíméld a fogadat.
2012. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Folyamatos a fájdalom,de nagyon fáj.Már a jégaku se segít.2 hete gyökérkezelte ma meg kitísztitotta és gyökértömést végzett.Azt mondta pár napig még fájni fog.De ennyire???

Már azt is megbántam,hogy visszamentem.

fél 12-kor bevettem egy Fortedolt s az előbb egy Demalgont.

2012. máj. 24. 14:56
 4/10 A kérdező kommentje:

Mikor elindultam délelőtt a fogászatra még nem is fájt csak ráharapásra.

De most meg?

2012. máj. 24. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennyire nem szabadna fájnia, lehet, hogy még nem lett volna szabad gyökértömést csinálnia, menj vissza a fogászatra.
2012. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Túl korán tömte le, még nem múlt el a gyökércsúcs körüli gyulladás, és most, hogy lezárta, nem tud ürülni. Én is jártam már így. Egyszer egy hétig szenvedtem korán lezárt gyökérkezelt foggal, adtak rá antibiotikumot, attól csillapult a gyulladás, de mihelyst abbahagytam, kezdte megint. Ki kell vetetni a gyökértömést, és tovább kezelni a fogat.

Ha már fájdalomcsillapítót szedsz, olyat szedj, ami egyben gyulladáscsökkentő is, pl. Algopyrin vagy Cataflam.

2012. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, helyesbítek: az általad írt két gyógyszer nagyjából ugyanolyan hatású, mint amiket én ajánlottam :)
2012. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Wlmentem az ambulanciára,de nem sokra mentem vele.A doktornő azt mondta vagy kiszedik a gyökértömést,de neki nincs műszere vagy ki kell húzni,ha akkor se múlik a fájdalom.

Aztán átküldött egy másik fiatal orvoshoz.Azt mondta a fogorbvos,hogy olyan szép a gyökértömés,hogy ezt nem kell kiszedni(röntgen alapján),de húzásról meg nem is beszélt.Azt tanácsolta,hogy ő most fúróval a magas részt megcsinálja,hátha emiatt is fáj,de ha holnapig fáj antibiotikumot írt fel,hogy szedjem 4 napig .Ha jól értettem napi 4 szemet.A cataflammal együtt szedhető.Tényleg mindenki mást mond.Most bevettem egy fájdalomcsillapítót,mert most is fáj.

Ha nem múlik csak kedden lesz az orvosom,mert ma nem rendelt,azért mentem máshoz.Kihúzatni nem igazán szertném,mert 4 gyerek mellett már elég sok fogamat kihúzták s már lassan enni se fogok tudni.Pénzem meg most nincs megcsináltatni,mert az is vagy 160 000 ft.A hideg is baromira ráz gondolom a fájdalomtól.

Remélem elmúlik!

Mindenkinek szép hétvégét!

2012. máj. 25. 11:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Na ez szép, mi az, hogy nincs műszere, szerintem inkább lusta volt kiszedni, gondolta 1 perc alatt kihúzza. :-(

A másik meg írhatott volna fel egyből gyógyszert, ha már nem szedte ki, remélem kibírod keddig.

2012. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is jártam egyszer úgy, hogy piszkosul megfájdult a korán letömött gyökerű fogam. Majd' megvesztem, úgyhogy elmentem a fogászati ügyeletre, és nekem is azt mondták, hogy nincs megfelelő műszerük, de végül is kipiszkálták spirális tűvel vagy mivel, sokáig küszködött vele a doki, de mihelyst kint volt, pár óra múlva megszűnt a fájdalom. Aztán még jó pár hétig jártam átöblítésre, mire meggyógyult a fogam.

Ez már vagy 15 évvel ezelőtt volt; azt hinné az ember, azóta már fejlődött valamit az ambulanciák felszereltsége.

2012. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!