Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a bölcsességfog műtét?

Fáj a bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés

Az alsó állkapcsomban el van feküdve a bölcsességfogam és ki fogják műteni :( Mennyi ideig fog tartani a műtét? Fájni fog? Miket ehetek utána?

Annyira félek :(((((


2012. máj. 28. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Érzéstelenítésben fogják végezni. Éles fájdalmat nem érzel, csak nyomást, feszegetést. Utána 2 napig nem ehetsz tejet, tejterméket. Ha elmúlt a zsibbadás, a másik oldalon már ehetsz valami pépeset, vagy húslevest. A műtét előtt jól kajálj be otthon. Az alsó fogak eltávolítása után előfordulhat szájzár. Bármennyire is fáj, feszegesd a kezeddel, úgyhogy az alsó és a felső fogsorod közé teszed s hüvelyk, a mutató, és a középső ujjadat, és a szádon belül elkezded nyitogatni azokat. Ha fájna a seb helye, fájdalom csillapítót vehetsz be, és kívülről jegelheted az arcodat.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz priviben is.

2012. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem ugyanez volt. a műtét maga nagyjából 20perc. olyan érzéstelenítőt kapsz, amitől semmit nem érzel, csak feszítést, ahogy az előttem levő írta. az nagyon ijesztő, ahogy hallod recsegni ropogni, meg nekem fel kellett darabolni, hogy kisebb lyukon kiférjen, de igazából semmit nem éreztem. a varrást sem. na, amikor kiment az érzéstelenítő, olyan volt, mintha egy péklapáttal odacsaptak volna. ha rám hallgatsz délután húzasd ki, előtte egyél és készülj estére erős fájdalomcsillapítóval (nekem cataflam volt). nagykanállal meg se próbálj enni (én hülye megpróbáltam :D) az első estéd szörnyű lesz, de utána meglepően gyorsan gyógyul. gyorsabban, mint amit nem varrnak, mert ott minden belemegy a lyukba. utána kerüld a forró teát, kávét, mert az még nagyon fáj. tudok nagyon jó szájsebészt ajánlani, ha szükséged van rá.
2012. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bár már van kinézve egy szájsebész, azért megírhatod a tiédet is :) Köszi előre is.

Gondolom azért nem fogok tudni nagykanállal enni, mert csak kicsire fogom tudni nyitni a szám, ugye? :D Bocs ha hülye kérdés :D

Hány nappal tudtál a műtét után normálisan enni? Fájdalom nélkül.

2012. máj. 29. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!