Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül általában a...

Mennyibe kerül általában a csap és a korona (elsősorban az SZTK-ban)?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam SZTK fogászaton, ahol azt közölték velem, hogy 45eFt a kettő együtt.


Olyan fogról van szó, amivel kapcsolatban már évek óta "ugatok", több fogorvosnál is voltam, egyik se csinált semmit se vele.

Először gyökérkezelte, kaptam bele gyógytömést, csak azt nem mondták, hogy ideiglenes vagy sem...

Másra kell a 45eFt, és nem tudom odaadni a pénzt. Gyökértömés korona nélkül elegendő?



2012. máj. 29. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs letörve a fog koronád, nem kell csap a fogadba, és arra korona. Meg lehet azt csinálni szépen egy fedő töméssel, ha a gyökér tömésed kész. Ha vigyázol rá, és nem harapsz rajta keményet, még egy pár évet ki fog bírni így is.
2012. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez az összeg egyébként magán praxis ár. Kb. 25 ezer a porcelán korona, és 20 ezer lenne a csap? Ez nem OEP-es ár!
2012. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Most néztem egy magánrendelő árait, és ott is 29 ezer egy porcelán korona, és 8 ezer egy csap. Az is csak 37 ezer ft. Nem értem, mit számolt az orvosod 45 ezer ft.-ot?
2012. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk 14e a porcelán korona...gyökérkezelés 2 fehér tömés 4500....sokba kerül 1 kicsit
2012. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A fogammal kapcsolatban: kb. 9 éves voltam (most vagyok 28) amikor amalgánnal betömték a fogamat, amiről most beszélünk. Úgy nézett ki a tömés, hogy a fogamnak több, mint a fele... azt gyökérkezelték kaptam bele és benne van a tömés, fehérszínű. Jobb felső 6-os fog.
2012. máj. 29. 12:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Szépen át lehet tömni, és fel lehet építeni azt a fogadat gyökértömés után, csak kérd meg rá az orvosodat.
2012. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként felháborító volt a kezelés során, hogy gumikesztyű nélkül turiztak a számban és a doki kezéről enyhe bagó szag jött.

Most a kezelés után pár nappal kb. 5 afta is van a számban.

2012. máj. 29. 14:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk van már folyékony kesztyű is, lehet, hogy azt használ. Nem hiszem, hogy fertőzésnek tenné ki magát, vagy a betegeit, de bármi megeshet. Ne hagyd magad rábeszélni a csapos fogra. Minden fogat fel lehet építeni, csak akarni kell.
2012. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sztk fogászaton ez tényleg kissé meredek.Megnéztem egy egy általam ismert maszek fogászat(Haifa dent) árlistáját,a korona 22500,a csap 12000.Egyébként a gyökérkezelt fogakra tényleg ajánlott a korona vagy inlay,mert törékennyé válnak.
2012. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az áron meglepődtem, amikor hazaértem sírógörcsöt is kaptam fiú létemre. Sajnos nem vagyok ATM automata, hogy a pénzt tejeljem gombnyomásra.

Eléggé aggaszt a dolog, főleg az, hogy az SZTK-ban ilyenek. A legtöbb fogorvosnak magánrendelője van és mellete SZTK-ban dolgozik. A véleményem az, hogyha a doki magánrendelőjébe mentem volna akkor megérteném azt árat, de SZTK-ban??????????? Hát.....


Mindenesetre kértem másik fogorvostól időpontot, akkor mit tanácsoltok, mit tegyek, mire ügyeljek? Tudom, hogy nem vagyok fogorvos, és az orvossal nem illik összeveszni és okoskodni, de akkor is... A fogfelépítés mennyibe kerül? Esetemben mi lehet a megoldás?

2012. máj. 30. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!