Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek mi a legjobb...

Ani88 kérdése:

Szerintetek mi a legjobb megoldás? Korona vagy implantátum? A többi lent.

Figyelt kérdés
Kb. 2 évvel ezelőtt gyökér kezelték a jobb felső 2-es fogam, viszont egy pár napja evés közben letört teljesen. Tehát a gyökere még megvan.Ilyenkor szerintetek mi a legjobb megoldás?

2012. ápr. 22. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
én implantátumot csináltatnék, úgyis az lesz a vége,hiszen a korona csak csonkra ültetve nem tart sokáig. Ha egyáltalán elvállalja az orvos
2012. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem implantátum.Koronán nem is gondolkodnék.Nekem is az van ráadásul több is és nincs rá panaszom.
2012. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy ügyes fogorvos ha tudja, megoldja a koronát úgy, hogy a gyökérbe csapot tesz és arra ülteti. Ez a saját fogad gyökere. Bármennyire is bíztatnak az implantátumra, pár dolgot tudnod kell:

1. 3-8x annyiba kerül az implantátum, orvostól függően,

2. beültethetőség... nem mindenkinek elég erős az álkapcsa, a beültetéshez (csontvastagság, csontritkulás kizárhatja),

3. kilökődés... az esetek kb. 30%-ában kilökődik az implantátum.

4. beágyazódás... a beültetés után 3 hónapot kell várni normál esetben, ritkán többet, hogy a csont körülsarjadja az implantátumot. A koronát csak ezután lehet az implantátumra felépíteni biztosra.


Ha minden kötél szakad, természetesen az implantátum marad... mai áron 300ezer forinttal lehet számolni az összköltségét (implantátum + korona + esetleges feltárás a gyökér eltávolításánál).

2012. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!