Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen csiszolás nélküli...

Milyen csiszolás nélküli technikák (hidak) léteznek 1 fog pótlására a felsoroltakon kívül? Te melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés
Hallottam az inlay-hídról (3 tagú, középen a foghiány helyére kerül a korona és hídként tartja a két mellette lévő fogakban a speciálisan kialakított tömés). Az Adhesív-hidat beragasztják (szinten 3 tagú, a hiány melletti két fogat csak letisztítják és így ragasztják rá a koronákat. Üvegszálas hídról is hallattam, bár arról nincs információm. Még milyen hidakról tudtok? Ha bármelyikről van plusz információtok, írjátok le!

2012. máj. 24. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ezekről hallottam. Ha jobban utánuk olvasol akkor rájössz, hogy egy fokkal sem olcsóbbak mint a sima híd és sajnos nem is olyan tartósak:( Én is ilyet szerettem volna de a hiány előtti fogam ép és abba nem akarok belevágatni. Van ez a beültetéses fogpótlás. 1 hiányzó fog esetére. Sajnos én is nagyon szeretnék 1 fogat pótoltatni de ez van:( Egyelőre gyűjtögetek, mert a mögötte lévő fogaim tömöttek és lehet vagy egy sima hidat csináltatok, vagy még várok és spórolok és egy beültetéses fogpótlást.
2012. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 PetFen ***** válasza:

az inlay rögzítésű hidat készíteni nem ajánlatos ,mert kevésbé tartós ,és egy -két év múlva kimozdulhat és abban az esetben azokat a fogakat is csiszolni kell ..

1 fogpótlására megoldás lehet az implantátum ,ami nem egy olcsó ,de cserébe a szomszédos fogakhoz nem kell nyúlni ..

olcsóbb megoldás a "klipsz" mely egy akrilát fog , rögzítése kapoccsal törtnénik..

2012. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az implantátum költsége nem több mint egy híd, ha azt veszed, hogy csak egy korona kerül rá. a hidat átlag 10 évente cserélni kell, az ugyanakkora költség, mint az első híd. de az implantátum-jó esetben-marad és csak egy korona kell.
2012. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De még megvan a fog?
2014. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy miért kellett a fogat eltávolítani
2014. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!