Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 15 éves vagyok és nemrég...

15 éves vagyok és nemrég kaptam meg éjszakai fogszabályzómat. Én abban a hitben voltam hogy nappalit kapok, de végül éjszakai lett. Az orvos még a lenyomatnál azt mondta hogy 1 évig kell hordanom, de én ezt nem akarom elhinni. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Elég alacsony vagyok, és "fejletlenebb" is a koromhoz képest, viszont azt hiszem elég furcsán állnak. Az egyik szemfogam elferdült és mögötte van egy másik fog, viszont ezek mellet nincs fogam, mert az (tévedés) miatt ki lett húzva. Tényleg helyrehozza az éjszakai fogszabályzó egy év alatt? És úgy hogy az a hátul lévő fog előrejön oda ahol most nincsen fogam?
2009. jún. 30. 21:19
 1/6 anonim válasza:
Igen, lehetséges. Nekem is éjszakai fogszabályzóm volt és elég sokáig kellett használni. Ez attól is függ, mennyire állnak el a fogak. Többször vissza kellett menni a dokihoz és akkor állított rajta. Eleinte kicsit rossz volt, mert ugye jobban szorította, nyomta a fogat a "helyére". De ki lehet bírni és megéri
2009. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy megúsztad éjszakaival! A ragasztott van akinek 2 évig is fent van! Nekem 10 hónapig volt, és alig vártam hogy leszedjék. Utána még 1,5 évig kellett estit hordanom, hogy végleges maradjon az eredmény
2009. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Remélem elég lesz,bár az én gyerekeimnek 2 évig volt éjszakai,aztán a végére még rosszabb lett.Iskolafogászaton kezelték. 2 év után elvittem magánorvoshoz,bizony majdnem 2 évig volt fenn az alsó és a felső éjjel-nappali,jó sokba is került,de csodálatos lett a fogsoruk. Bár torlódás miatt ki is kellett húzni felül 1-1 fogat, de megérte. Lehet,hogy neked csak minimális szabályozás szükséges,akkor lehet,hogy elég lesz az éjszakai is.
2009. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is éjszakai volt gyerek koromban és nem panaszkodom az eredmény miatt! Szép lett! Hasznos! Jobb mint a nappali, azt ne kívánd!

Szóval ez így jó és megbízható!

2009. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is éjszakai fogszabályzója van,de már 1,5 éve.
2009. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 is volt, semmire nem való. Ha felteszik a nappalit, hamar megszokot, meg is szeretheted! Főleg ha porcelán :) Nekem is az van, és kb. 3 hét múlva leszedik, másfél év után kb. :) Eddig sem volt vészes a fogam, az első kettő kicsit előre állt, és mostmár nagyon szépek... :)
2010. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!