Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fajdalmas egy fogtomes?...

Nagyon fajdalmas egy fogtomes? Illetve kb hany perc?

Figyelt kérdés

Kiskoromba voltam, de akkor nagyon fajt, mintha nem is kaptam volna erzestelenitot. A napokba faj az egyik fogam, el kene mennem, de nagyon felek, hogy olyan lesz, mint regen. Ha normalisan adja be az erzrszelenitot es nem varat tul sokat, hogy elmuljon a hatas akkor tenyleg nem veszes?

Vki meselte, aki szinten eleg felos, hogy volt egynel es olyan ugyes volt, hogy semmot se erzett. Vannak ilyen dokik? Vagy csak regen volt ilyen fajdalmas es azota a fejlodes miatt elviselhetobb?



2012. jún. 5. 18:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Kapsz érzéstelenítőt, de ha fájna, megemeled a bal kezed, és akkor tudni fogja az orvos, hogy meg kell állnia, mert érzékeny a fogad. Akkor elmondhatod, hogy mit érzel, és ha kell, kapsz még érzéstelenítőt. Ne félj!!!
2012. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem hinném, hogy annyi ideig váratott volna, hogy elmúlt az érzéstelenítő hatása, én inkább találkoztam olyan orvossal, aki nem várta meg, hogy rendesen hasson a Lidocain.

Ha rendesen elérzéstelenítenek tényleg nem érzel semmit, csak hogy ott matatnak, tényleg nem kell úgy félni. Biztos a lyuktól is függ, de engem fél órán belül mindig elintéztek.

2012. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem pont ma volt fogtömésem kaptam egy szurit utána visszahívott kifúrta a lyukat és elkezdte felépíteni szépen max 20 perc az egész ha nagy a lyuk ha kisebb maximum 15 ne félj nem fog fájni. Elzsibbadsz rendesen!
2012. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem ép tegnap volt fognyaki tömésem mert kiesett egy darab és azt pótolta,de egyáltalán nem fájt nem éreztem semmit,kaptam érzéstelenítést. Nekem az ínyemből is leszedett egy kicsit és utána fúrt picit aztán betömte,de nem éreztem semmit közbe ez kb 20 perc volt magándokinál,de egyáltalán nem kell félni csak jó fogorvost kell taláni:)
2012. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

nekem nagyon jófej a fogorvosom. a Lidocain hatása legalább 4 órás, szóval engem inkább az zavar, h még utána is úgy nézek ki, mint aki agyvérzést kapott :)

egyáltalán nem fáj a fogtömés, én egyszer elaludtam közben :)

2012. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Dzsambi válasza:
Én pont tegnap voltam.Nagyon rettegtem a fogorvostól,de utána beláttam,hogy teljesen felesleges volt.Nem is kicsi lyukat tömött be,hanem nagyot.Adott egy érzéstelenítőt,(meg sem éreztem)10 perc várakozás után elkezdte fúrni.Egyszerűen nem éreztem a legapróbb fájdalmat sem.Még 3-szor kell mennem,de most már nyugodtan és dalolva megyek:)
2012. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

én jobban félek a szuritól..ezért nem is kérek. sokkal durvább fejet vágok fúrás közbe mint amennyire fáj. hétfőn 40 percen át tömte a fogam, de max 10-nek tűnt. megizzadtam, de túléltem, inkább csak kellemetlennek mondanám, plusz ráparázok ezerrel (régen a fogorvos gondolatától is elájultam!). másfél hónapja is tömött egyet. szurival kétlem, hogy bármit éreznél :)

menj el, mert úgy jársz mint én! lehet nem lesz elég a tömés és gyökér kezelni kell mert elérte a pulpát :(

2012. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hat holnap kerek idpontot :):/

ti kb mennyit fizettetek tomesnel?

2012. jún. 6. 17:54
 9/18 A kérdező kommentje:
Meg a hangtol is irtozom..meg az a szag..ahogy furjak :// brrr...pedig egy 3-4 fogam kene..abbol egy ami lyukas...vagy letort belole..a tobbinek a felszine picit a hajlatba feketes..de azt nem tartom veszesnek...tehat azoktol nem felek..mert az gondolom nem igenyel nagy furast.
2012. jún. 6. 17:56
 10/18 Dzsambi válasza:
Én semmilyen szagot nem éreztem fúrás közben,a fúró hangját meg hogy ne halljam,zenét hallgattam közben.
2012. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!