Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki lehet a részben tágitani a...

Ki lehet a részben tágitani a hiányzó 6-os fog helyét akkor ha a 7-es fog részben vagy félig bedőlt a hiányzó fog helyére?

Figyelt kérdés

Olyan jó lenne ha létezne ilyen kezelés a fogászati tudomány területén felnőtt pácienseknél. Létezne ilyen eljárás és lenne egyszer rá pénzem eltávolitatnám az 1 db Impantátumomat, amit későn tudtam az egyik rágó fogamat pótoltatni. Mert sajnos nem volt keresetem arra megfizesem időben az Impantátumos fogkezelésemet. Akkora az Impalntátumom formája és mérete mint egy óriás borsószem. És ha azt elvávolitatnám akkor igényelnék helyfentartó fogszabályzást 7-es fogamat hátrább tolja és kiegyenesitse. Azt szeretném ha olyan lenne a hiányzi egyik fogam helye mint amikor frissen eltávolitották nekem. Arra szeretnék normális formájú és méretű impantátumot rakatni másik titán csavaral együtt.


Viszont annak volt köszönhető 5 fogorvos sem tudta megfelelően kifúrni és betömni a rágófogam nyakát mely vizszintesen szuvas volt. És nyelvfelöli oldalon volt a szuvas része igen közel volt a fognyinyemhez a szuvas fognyakam.


Ezért lett elválotatva vésésel letört a tömésből álló fogkoronám az egyik gyökere tályogos volt a fogamnál. Ez már régen volt akkor még alig telt el az 1 hónap elmúltam 20 éves, amikor búcsút inthettem az 1. maradandó fogamnak szerencse nem elől.


Szerencse csak 1 maradandó fogam hiányzik ami ki lett pótolva több mint 3,5 ével fogeltávolitásom után. Igy nem foglalta el teljsen a hiányzó 6-os fogam helyét a 7-es fogam.



#tudomány #fogak #fejlődés #fogorvos #foghiány #rész #dőlés #fogpótlásban #fogszabályzása #helyfentartó
2012. jún. 8. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a bölcsesség fogad előre tolná a bedőlt 7-est, akkor is maradna egy kis hézag, a kihúzott fog helyén. Meg kell nézni RTG felvételen, hogy hogyan áll a 8-as fogad.
2012. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem a 8-as fogamról van szó hanem a 7-es fogamról mely előre dőlt a hiányzó 6-os fogam helyére.


Már mint a 2. nagyőrlő fogam a hiányzó 1 nagyőrlő fogam helyére dőlt részlegesen. És csak az Implantátum akadályozza meg ne dőljön tovább a 7-es fogam.


És alul van ez a helyzet. nincs hézag a 8. fogam és a 7-es fogam között.

2012. jún. 8. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, ha nem és bunkó vagyok, de ez a kérdés fordítóprogrammal lett kiírva? :)
2012. jún. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert nem egészen értem a kérdést, pedig szívesen segítenék.
2012. jún. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem forditó programmal lett le irva és tudok Magyarul ez anyanyelvem csak a kommunikációs szintem a fogalmazásban részlegesen sérült ez a központi idegnrendszeri fejlődési zavartól van igy.
2012. jún. 9. 08:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor ha az a kérdés, hogy fogszabályozóval fel lehet-e állítani a hetes a fogad, akkor a válasz, hogy igen. de egyébként elférnek a bölcsességfogaid?

Mert akkor az is elképzelhető, hogy a hetes fogadat behúzzák a hetes helyére, majd a nyolcast a hetes helyére.

2012. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!