Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogbélgyulladásra gyógyszer?

Fogbélgyulladásra gyógyszer?

Figyelt kérdés

Híd készítéséhez lecsiszolták két fogamat, és az egyik azóta eszméletlenül fáj. Eddig ha így jártam (mmint erős fájdalom volt bármilyen okból), mindig gyökérkezelés lett a vége.

A kérdésem az, hogy van-e itt olyan, akinek hasonló esetben adtak valamiféle gyulladáscsökkentő gyógyszert, és esetleg elmúlt a gyulladás és megúszták a gyökérkezelést?

Mert ilyenről még nem nagyon hallottam, egyből a gyök.kezeléshez folyamodnak. Tapasztalatok?



2012. jún. 10. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, h gyökérkezelik.

Én most voltam, 20-án rakják a végleges tömést aztán cső, nincs több gond.

Egyébként mi értelme lenne egy gyulladáscsökkentőnek?

Meddig akarod szedni?

Gondolok nem véletlenül akarták kezelni.

2012. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Kezelése megközelítéséből kétféle lehet a gyulladás: Lehet visszafordítható, és visszafordíthatatlan. A visszafordítható kezelés esetén még van esély arra, hogy a fog életben maradjon egy gyógyszeres kezelést követően, a visszafordíthatatlan esetén gyökérkezelésre van szükség."


Minél előbb mész el orvoshoz, annál nagyobb az esélye, hogy nem kell gyökér kezelni. Vannak rá gélek, antibiotikumok, de egy idő után már a szövődmények elkerülése végett gyökér kezelni kell a fogat.

2012. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobb, ha a híd felragasztása előtt gyökér kezelik a fogadat, mint ha már felragasztották, és a koronán át. Egyrészt akkor megbontják a korona anyagát, és azt sehogy sem fogják tudni megfelelően zárni, így a korona alatt elrohad a fogad, tehát hagyd, hogy gyökér kezeljék.
2012. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyik fogamra kaptam kétszer is gyulladásgátlót, 1 hónapra mindkétszer elmúlt, majd visszajött a gyulladás, végül műtötték a foggyökeret.
2012. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Holnap megyek a dokihoz, remélem, tud fogadni.

A gyökérkezeléssel nincs alapvetően gondom. Azon aggódtam, hogy a gyökérkezelt fog vajon milyen erősen tud tartani egy hidat, elvégre olyanokat hallani mindig, hogy a gyök.kezelt fogak egy idő után maguktól kiesnek vagy eltörnek, mert gyengék.

Nekem is volt már 3 gyök.kezelésem, nekik köszönhető, hogy most van 3 foghiányom. Én sosem jutottam el idáig, hogy lehulljanak vagy eltörjenek az ilyen fogaim, mert eddig egyiket sem sikerült hibátlanul gyökértömni, és 1-2 év után mindegyik begyulladt, és ki kellett húzni (vagy nekem is volt gyökércsonkolás műtétem, ahogy itt is írta vki, de azt is elbattták, így azt is ki kellett húzni). Szóval főként emiatt aggódom. Hogy gyök.kezelik, rákerül a híd, aztán 2-3 év múlva szedhetik le, meg csináltathatok eggyel több tagos hidat, mert úgyis ki kell majd húzni a gyök.kezelt fogam. :(

2012. jún. 10. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok és ne haragudj, hogy offolok, de megkérdezhetem mennyire fájt vagy nem fájt neked a húzás? Sajnos ahogy olvasom van tapasztalatod :( Nekem egyet húztak, de abba majdnem belehaltam, és most nekem is elég sok gond vana fogaimmal..gyökérkezelés..húzás..szóba jöhet itt minden és rettegek :(


Egyébként én úgy vélem, hogy ha jó orvosod van akkor mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy ne kelljen gyökérkezelni a fogad, és ne legyen probléma a híddal.

2012. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2-es, 6-os: Jaja, volt már 3 húzásom. Nekem semmi gond nem volt velük. Ezerszer rosszabb töméseim voltak. Tömésnél elég nagy részben kemény fájdalmaim vannak lidocain vagy ultracain injekció mellett is. A húzásoknál eddig nem volt ilyen - persze az is igaz, hogy mindegyik gyökérkezelt fog volt, azok meg szerintem nem olyan erősek, mint egy olyan fog, amelyiknek még él a gyökere. De ez csak felvetés.

Az biztos, hogy ha lehetne választani a fájdalmat tekintve, hogy tömés vagy húzás, ezerszer a húzást választanám. Nekem nem fájtak. Talán a 2. kicsit kellemetlen volt, de sztem akkor nem hagytunk elég időt, hogy hasson a lidocain. Ez fontos. Legalább 15-20 percet hagyj rá, addigra biztosan jól elzsibbad.

Persze azon is múlik a dolog, hogy milyen erősek a fogaid. A szomszéd apukának nálunk olyan fogai vannak, mint a beton, egyet mégis ki kellett neki húzni. A doktornő nem bírt vele, olyan erősen "kapaszkodott" az ínybe a fog. Végül úgy szedték ki, hogy doktornő teljes testsúlyával ránehezedve egy helyben tartotta a fogót, és a nagydarab szomszéd papa pedig "rángatta" a fejét.. :) Ez vicces, ugyanakkor biztos, hogy nagyon ritka eset. Legtöbb embernek seperc alatt kint van a fog, sokan meg sem érzik, csak ilyen feszítő érzet van, meg csikorgás, ropogás. De fájdalom nincs.

Szerintem ne félj a húzástól. Ha jó helyre adják az injekciót és hagysz rá elég időt, hamar és problémamentesen meglesz. Persze az lenne a legjobb, ha soha nem kellene fogat húzatni, mert akkor meg szívhat az ember a pótlással, lásd ÉN. Grrrrrrrrrrr...

2012. jún. 10. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!