Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúzzák a szomszédos...

Ha kihúzzák a szomszédos fogat, lehet implantátumom?

Figyelt kérdés

A bal felső ötös fogam helyére szeretnék implantátumot. A mellette lévő két fog így fog alakulni: a négyesre koronát tesznek, a hatost kihúzzák.

A kérdés, hogy zavarja-e ez a két "művelet" a fogbeültetést? Tehát egy friss húzás utáni seb/lyuk gátolja-e az implantátum betételét, vagy nincs rá hatással? Illetve a koronás fogról, ha szomszédos fog, le kell-e venni a koronát, mikor az implantátummal ügyködnek?



2012. jún. 13. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem gátolja, csak erősebb lesz a sebfájdalmad, ha egyidőben végzik. A koronás fog nincs rá hatással. A 6-os helyére miért nem megy implantátum? Vagy az implantátum, és a korona helyett, miért nem készíttetsz csiszolás nélküli hidat, a 4-től, a 7.-ig?
2012. jún. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így néz ki.

[link]

2012. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 6-os helyére kell beültetni foghúzásssal egyidőben a z implantátumot, és akkor 4-5-6 fog lesz a híd.
2012. jún. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így meg még jobb a megoldás.
2012. jún. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A csiszolás mentes hidat a 77%-os kollega már máshol is ajánlotta nekem (biztos benne van a bizniszben), de már máshol is megírtam neki, hogy:

1. Nekem nem lehet, mert a fogaimban túl sok a tömés (csak olyan esetben alkalmazni, ahol nincs tömés, vagy csak 1 felszínű)

2. Csak 1 fog pótlására alkalmas (ha kihúzzák a hatosom, akkor 4-7ig, az már két fog pótlása, nem működik).

3. Baromira drága eljárás. Ha, tegyük fel, a hatos helyére implantátumot tetetnék, ahogy javasoltátok, az önmagában egy kisebb vagyon, és még arra híd...?! Baromi nagy vagyon. A pénz faktor is számít.

De mondom, mindez fölösleges spekulálás, mert a csisz.mentes híd nem járható út az agyontömött fogaim miatt.


Azt is írtátok, hogy miért nem a hatos helyére tetetem az implantátumot, ha kihúzzák végül (mindez amúgy csak terv, még változhat). Azért, mert egyrészt, akkor macerás a híd (lásd fentebb9, másrészt nekem nem fontos a 6-os fogam. Az már nem látszik mosolygásnál. Az ötöst kellene mihamarabb pótolni, mert az nagyon látszik, és nagyon zavar.


Amúgy az egész úgy kezdődött, hogy 3 tagú hidat akartunk csinálni, hogy az ötös fogam toljuk. De csiszolás közben a hatos bekrepált, gyökérkezelni kellett, és még mindig fáj. Szóval aggódom felőle, hogy végül ki kell majd húzni.

De a négyesem már le van csiszolva, szóval:

a) vagy megkérem a dokit, hogy a készülő három tagú hidat redukálja le 2 tagra, és így lengőkaros hidam lesz, amit a négyesem tart. Ez nagyon instabil, tudom, de jóval olcsóbb, arról nem is szólva, hogy már majdnem kifizettem két tag árát, szóval alig kerülne már vmennyibe.

b) vagy a készülő hidat még jobban lecsippentetem, és csak 1 koronát tetetek fel a lecsiszolt négyesre, az ötös helyére meg implant kerül.


Szerintetek?

2012. jún. 13. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a koronás helyére is implantot kérnék a helyedben!


nem jóka koronák, kirohadnak, és tönkremegy tőle a még épp fogad is, nameg ha nem érzed hogy gond van akkor is lehet probléma, aztán meg nem tudod mitől őszülsz, meg kezd hullani a hajad..


A műanyag tömések is ugyanezek, nekem 6 van bent mind szar, ami amalgám az meg 2x olyan öreg és a mellette levő fogakkal nincs gond. .

2012. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: azért gondolkodjunk már! Húzassam ki a négyes fogam, amire korona kerülne, hogy lehessen még egy implantátumom egy kisebb vagyonért? Amikor már megvan rá a korona 15-20 E Ft-ért?

Ha el fog alatta romlani a fogam, akkor elromlik. Akkor majd lehet a helyén implantátum, de most nem fogom kihúzatni, amikor már megvan rá a korona...

Amúgy nagyon bátran ajánlgatjátok az implantátumot, legyen a hatos helyén is, meg a négyes helyén is... Azt is kalkuláljátok bele, hogy 26 éves nő vagyok, aki hiába próbál egy normális munkát találni 1 éve (diplomával, 2 nyelvvizsgával és kiváló nyelvtudással), és minden hónap végén mínuszban vagyok. Úgyhogy csak csínján a pénzzel, mert nem vagyunk eleresztve, még akkor sem, ha a vőlegényem dolgozik és fix keresete van.

2012. jún. 14. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!