Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mióta a fogorvosnál voltam és...

Csaba0728 kérdése:

Mióta a fogorvosnál voltam és volt pár lyukas fogam azóta minden este fogmosás. Ha minden este mosok fogat akkor nem lesz rossz fogam? És a tömések meddig bírják? Ha kiesik egy akkor újra betömik vagy már ki kell húzni?

Figyelt kérdés

#fogmosás #fogkefe #fogkrém #gogak #szájápólás
2012. jún. 5. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább genetika, persze a szájápolás is fontos, minden este, sokszor reggel is fogat mosok, mégis van tömött fogam. Ha kiesik, újra betömik.
2012. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

omg.. eddig nem mostál minden este fogat?

és mondjuk minden reggel sem ártana, sőt, minden étkezés után.

2012. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igen.. előtte sajnos sokszor hanyagoltam 2,3 naponta mostam csak fogat.

Csak az volt a lényeg,hogy fehér legyen.

2012. jún. 5. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Használj fogselymet is. A fogorvosod megtanít arra, hogy hogyan használd.Ha jól el van horgonyozva a tömés, akkor nem eshet ki. Ha mégis kiesne, rövid időn belül menj vissza a fogorvosodhoz, hogy tömje újra.
2012. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy fogorvos azt mondta, hogy a túl sok fogmosás is rossz a fogaknak, mert ha naponta 3-4 alkalommal megmosod, akkor felsérted a zománcot és érzékeny lesz a fogad. Elég minden nap csak egyszer, este megmosni, nekem a szüleim így tanították gyerekkoromban, mindig csak egyszer mosom naponta, és az eddigi 25 évem alatt soha egyetlen lyukas fogam se volt. Fogat mosni inkább azért kell, hogy ne legyen büdös a szád, de a lyukak ellen nem sokat segít. Ismerősöm naponta 3-szor mos fogat, mégis tele vannak a fogai tömésekkel. Ha olyan géneket örököltél, akkor hiába mosod egész álló nap a fogad, ki fognak lyukadni.
2012. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen kajákat eszel, a sok savas dolog is sokat ront rajta, pl alma.
2012. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden reggel és este kell fogat mosni, hogy ne tapadjon rá a baktériummal teli foglepedék, amiből a fogkő lesz! El nem mennék itthonról fogmosás nélkül, ezt megköveteli illem és higiénia! Fúj, de borzalmasak lehetnek a fogaid, előbb-utóbb fájni fog, foglalkozni kell velük, folyamatosan tisztán tartani és ellenőriztetni fél évente! Életedben még így is lehet rossz fogad, a tömések újra tömhetőek. Az ideiglenes tömések fél év múlva cserélendőek.
2012. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fogápolásban inkább a mechanikai tisztítás a fontos, maga a fogkrém szinte elhanyagolható, azért használjuk, mert kellemesebb érzés azzal fogat mosni.


Emiatt a fogmosás technikája és alapossága a fontos, nem pedig a használt fogkefe vagy fogkrém fajtája.


Csaba, üdvözlünk a civilizált emberek között, ahol az emberek naponta többször is fogat mosnak! :)


A fogápolási kultúrádhoz tartozzanak hozzá olyasmik is, mint pl. fogselyem használata, illetve félévente fogorvosi ellenőrzés.

2012. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!