Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Írnátok anyámnak néhány...

Írnátok anyámnak néhány kommentet, hogy elhiggye, a fogszabályzó viselése alatt nem csak pépes kaját ehetek?

Figyelt kérdés
Szóval ma voltam beragasztáson, aztán a doki a végén mindkettőnkkel beszélt a tudnivalókról. Különbözően emlékszünk. Szerintem arról volt szó, hogy az első pár napban kell könnyedebben fogyasztható dolgokat ennem(pl. főzelék), később viszont ehetek "normálisan", de kerülendők a valóban szilárd ételek (pl éretlen gyümölcsök, kenyérhéj, szotyi). (Amúgy a nyers cukorborsót hova tennétek?) Anyám viszont úgy emlékszik, hogy egy évig csak pépeset kajálhatok.

2012. jún. 13. 18:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%
4 hónapja van fogszabályzóm, 1-2 napig nem bírtam enni miatta. De ma már akármit... :D .
2012. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Csal pépeset ehetsz 1 évig!!!!!!!!!!! :P
2012. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Anyukádnak üzenem,hogy az durva lenne.persze,hogy ehetsz rendes kaját.
2012. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
90%

Kedves Mama!

Ha ez a gyerek csak pépeset eszik,akkor mire leszednék a fogszabályzót ennek a szerencsétlen gyereknek nem is lenne foga,mert ha nem kap terhelést a fog akkor nem is edződik és elgyengül.

Ugye az új fog drága dolog kedves mama??

Had harapjon rá a húsra is ez a szegény gyerek!

2012. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Néhány napig olyat kell enni amitől nem jön le a fogszabi.

De később (1-2 nap múlva) már bátran ehetsz akármit.

Én semmitől nem tiltottam el magam. :D

Igaz a keményebb gyümölcsöket mint alma, körte- felvággatm késsel és úgy ettem. A tízóraimat is mindig törtem és úgy ettem, mert ha haraptam volna, akkor elől megmaradt volna néhány kis kajadarabka, nekem viszont nem volt kedvem fogat mosni a suliba. Rágózni is lehet, nem ragad bele a fogszabályzóba. :)

2012. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindent ehetsz, nekem 2 évig volt fogszabályozóm, úgyhogy tudom. A minden alatt tényleg a mindent értem: szotyi, kenyérhéj, gyümölcs, popcorn stb, sőt még rágóztam is. Volt egy olyan csokimániás, szintén fogszabályozós osztálytársnőm, aki nem tudta megállni, hogy ne pusztítson el minden nap egy tábla egészmogyorós Milkát. :) Szóval...
2012. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Valaki magyarázza már meg hogy minek lett leszavazva a válaszom? Első voltam :P
2012. jún. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem 4 évig volt fogszabályzóm, a doktornő szó szerint azt mondta, az első héten jughurton, krumplipürén és főzeléken éljen a gyerek, utána ehet bármit. Mondjuk az én esetem speciális, nekem fogat is húztak, ezért két hétig tényleg nem tudtam mást enni, mint pépes vagy apróra kockázott ételt.

Az a ragasztó gyorsan köt. Egy-két napig tényleg nem jó rágni, utána nem lesz gond a könnyen rágható (vagy apróra felvágott) ételekkel. (Csak a fogmosás fog az idegeidre menni.)

2012. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi minden választ!:) Mentek a zöld kezek. (A lepontozás nem tőlem származik.)
2012. jún. 13. 20:18
 10/13 anonim válasza:
Köszönöm, nem is gondoltam hogy tőled volt, csak már nagyon unom hogy értelmes válaszokat lepontozzák... :/ :) (mert nem hiszem hogy brutális nagy hülyeséget írtam...)
2012. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!