Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy félig gyökérkezelt...

Van egy félig gyökérkezelt fogam, de azt hiszem foghúzás lesz a vége. Nagyon fog fájni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A doki elkezdte a gyökérkezelést a fogamon,fúrt egy nagy lyukat,kiszedte az ideget a tűkkel,de még 2 érzéstelenítő után is éles volt a fájdalom,mert annyira be volt gyulladva.Azt mondta,hogy ha még mindig fog fájni jövő héten is akkor kihúzza. Nem tömte be még.Ha be van gyulladva a fog akkor a foghúzás nagyon fáj?
2012. jún. 20. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont tegnap húztak ki egy fogat hasonló körülmények között.

Én ugyan kibírtam a kb fél órás gyökérkezelési procedúrát kétszer is (azért kellett másodjára is, mert az első után még mindig fájt; akkor kiszedte az ideiglenes tömést a doktornő, és újra kezelte, de sajnos az sem használt), így másfél heti kínlódás után tegnap kihúzta a fogam.

Ez már a 4. húzásom volt, és nekem mind a 4 mondhatni problémamentes volt. Nem fájtak, talán a 2. volt kellemetlen, mert sztem akkor nem hagytuk elég ideig hatni a lidocaint. Most is kértem, hogy várjunk még extra 5 percet, hogy tutira elzsibbadjon (kb 15 percig üldögéltem a váróban, mire úgy éreztem, teljesen elzsibbadt a fog). 7-8 mp alatt kint volt, pedig a gyökérkezelt, tömetlen, üreges fogat nehezebb kihúzni, mert üreges, és félő, hogy összeroppan. De nyugi, ilyen biztos nem fog történni :), velem sem történt, pedig nagyon gyenge fogaim vannak.

Mindenkinek más és más a húzás amúgy, van, akinek nagyon erős a foga, és sokáig húzzák-nyúzzák, mire kijön (az biztos nem kellemes), de legtöbbünknek seperc alatt kint van. Nekem az a véleményem, hogy egy tömés ezerszer rosszabb, mint egy húzás.

Ne aggódj, minden rendben lesz ;)

2012. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató választ! :) Így még talán rá is szánom magam a jövő héten a foghúzásra, mert a fájdalom nem múlik és baromi érzékeny a fogam.
2012. jún. 20. 11:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaj így vagyok most én is.. tegnap gyökérkezelve lettem,idegek eltávolitása stbstb.. hétfőn jön a foghúzás (már ami van belőle). Az orvosom azt mondta,hogy erős fogam van,szenvedett is vele,de nem tudta kihuzni,ezért megyek hétfőn sebészetre.. Rettegek :(
2012. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló: ne rettegj a sebészettől :). Az végképp nem félnivaló. Rendesen elérzéstelenítenek, gondolom (nekem volt egy gyökércsonkolás műtétem szájsebész doktornővel, semmit sem éreztem, pedig több mint 1 órán át fúrtak-faragtak a felvágott íny alatt), így semmit sem fogsz érezni. Nem kell félni :)

Én a legjobban a töméstől félek XD Minden más piskóta hozzá képest.

2012. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nem fája tömés sem nekem gyökérkezelni kelet mert volt egy luk a fogamon ami teljesen átment a fogamon és agyökércsaornán persze kaja meg iylenek mentek bele egy idő után elegem lett nem birtam a doki hoz 3-szor mentem gyökérkezelésre olyan 30-percesek voltam az elején persze adott érzéstelenitőt 4-iránybol a fogamnak olyan 3-szöget zártak be a szurások és volt egy ami a szájpadlásomba ment na az sazr volt mert és persze azonnal emeltem fejemet mondta nyugi nyugi elösször mentem szinte még élveztem is mindet kivéve azt ami olyan voltmint valami mini léghkalapács és rázta fejemet de az eget néztem meg minden szart a legszarabba viz meg valami kék cucc volt amit a fogba fujt hogy kimossa persze kérte hogy köpjek néha és persze véres volt megrepkedtek ki a fogdarabok nem olyan rossz amikor valami kis karimát meg ilyen kis fa éket nyomott fogak közé hogy amikor bele teszi porcelán tömést akor erőltette nyomta mint állat de kibirtam kicsit talán érdekes is volt egyszer majd ki kel lehet huzni a bölcsesség fogamat mindet :( mondjuk nekem igen joa doki vagyis tapasztalt ügyes bátyám ajánlotta neki is ugyan ez volt mint nekem mondjuk amikor tete be tömést az asszisztensel akkoracuc amivel megfogta a tömés anyaágot ami forro volt hozzá ért a ajkamhoz és bele égettet fájt de türtem az óta jól müködik a fogam szoval grat neki de olyan mint valami forditva levő medence a fogamban mert kicsit mélyeskés
2012. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!