Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes kismama vagyok....

29 hetes kismama vagyok. Felfedeztem, hogy van egy rossz fogam (hátul), amit napok óta enyhén érzek. Alávessem magam a kezelésnek, aminek esetleg foghúzás is lehet a vége?

Figyelt kérdés
Szívem szerint már a "felfedezés" napján rohantam volna a fogorvoshoz, de nem tudom, hogy az érzéstelenítő, a fájdalom, esetleg vérveszteség nem árt-e a babának. A röntgen sem kizárható, amiről úgy tudom veszélytelen, hiszen letakarják a pocakot, na de így, hogy a babám egészségéről van szó már nem vagyok olyan bátor és tájékozott. Légyszi írjatok, főleg aki átesett terhessége alatt fogászati kezelésen, beavatkozáson. Köszönöm!
2008. jún. 26. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem árt a a babának, de ezt a fogorvos úgyis el fogja mondani. Olyan érzéstelenítőt használnak, ami nem hat ki a terhességre.


Dia

2008. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el bátran. Én is terhesen tömettem be a bölcsességfogam, ami sajna nem bírta sokáig nem rég húzták ki. A kezelés stressze nem árthat a babának, ennél nagyobb dolgok is érik. S a fogorvosok is megszokták kérdezni hanyadik héten vagy és érzékeny vagy-e érzéstelenítőre. Sőt azt hiszem az első trimeszterben nem is használhatnak. De ezt ők jobban tudják.
2008. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Menj el nyugodtan fogorvoshoz és kezeltesd a fogad! Azzal, ha úgy hagyod, szerintem sokkal többet ártasz. Én is most tetettem helyre egy fogamat, kaptam érzéstelenítőt is, direkt olyat, amit kismamáknak is lehet és semmi problémát nem okoz. Röntgent viszont valószínűleg nem fognak csinálni, ha nem muszáj. Nekem is annyit mondott a fogorvos, hogy szülés után majd menjek vissza és akkor csinálnak egyet biztos, ami biztos.

2008. jún. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!