Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Özvegyi nyugdíjra jár valamily...

Özvegyi nyugdíjra jár valamilyen kedvezmény a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Nyugdíjasnak tudom,hogy jár.

Nemrég fogorvosnál jártam,szerettem volna megcsináltatni a fogaimat.Kihúzta a rosszakat,majd jött a fekete leves.Kiszámolgatta hogy ide pótlás-oda híd-amoda tömés=400.000 Ft.Azt hittem kiesek a székből.Honnan?Miből?Ápolónői fizuból?+3 gyerekkel egyedül?Gondolom nagyon sokan az anyagiak miatt nem jutnak el fogdokihoz.Én is letettem róla,pedig nagyon szeretném.Részletfizetésről pedig ne is álmodjunk?



2012. jún. 24. 04:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Fogpotlásért semmi senkinek,kivéve 60 felett valamennyi. Én 4!!! éve szenvedek a fogorvosoktól, egy sem mond árat,ugyanis ,mint megtudtam,40%-ban az OEP engedélyezi nekik,hogy a rendelőben magánbetegeket fogadjanak.Tehát ő dönti el,hogy egyáltalán privát,vagy OEP-es betegként kezel.Fordultam minden hivatalhoz,válasz:nem alkalmazottak a fogorvosok,hanem vállalkozók,azt tesznek,amit akarnak.

Lehetetlen helyzet,de az OEP-es egészségügy más területen is megszünt különösen nálunk, a XI. kerületben.

Sajnálom,hogy rossz hireket kellett leírnom,de magam tapasztaltam.

2012. jún. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kölcsönt kell felvenned, és oda fizetned a részleteket, vagy válassz olyan magánrendelőt, ahol még több pénzért, de részletre megcsinálják a fogaidat. Sajnos ez van.
2012. jún. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olyan nem hiszem,hogy lehet,hogy OEP-es rendelőben valakit az akarata ellenére "magánbetegként" kezeljenek.A fogmegtartó kezelések ingyenesek,a fogpótlásra meg írásos árajánlatot kell kérni.Nekem egyébként 2 fogam pótlása lesz implantátummal 240E+az esetleges csontpótlás(kedvezményes magánrendelői ajánlattal).

29/N

2012. jún. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jár.

Ez a 2007-es rendelet, újságban azt olvastam, hogy 62 évre - nyugdíjkor elérése - akarják emelni a 60 éves kort.


[link]

2012. jún. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat.Sajnos azt mondják az "okosok",hogy a magyar embernek nincsen szájhigiénéje.Biztos vagyok benne,hogy sokkal több ember elmenne fogászhoz,ha nem lennének ilyen horribilis árak.Nagyon sokunkat a pénz fog vissza.Aztán jönnek az emésztőrendszeri betegségek,vajon miért?

Durva,hogy egy életen át fizetem a TB-t,orvosnál a szüléseken kívül nem jártam,és ennyit nem kapunk cserébe.Ez a mai magyarország.

2012. jún. 27. 23:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, azért is vagyunk a "fogatlanok országa", mert ilyen sokba kerül egy fogpótlás, ráadásul a körzeti fogorvosok legtöbbje nem szereti a fogat sokáig kezelgetni, egyszerűbb neki kihúzni. Családomban már hárman is jártunk úgy, hogy a körzeti fogorvos ki akarta húzni, ezért el kellett mennünk magándokihoz, ez nekem 25ezerbe került, de gyökérkezelte és a mai napig megvan a fogam.
2012. jún. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem akarok senkit megbántani, de jogos, hogy az OEP nem fizeti a fogpótlást...szép is lenne, ha 400 ezreket kifizetne. a FOGMEGTARTÓ kezeléseket fizeti, ami nagyonis elég, ha valaki eljár félévente az INGYENES szűrésre. és akkor nem jut el odáig, hogy kihúzzák az össze fogát mert menthetetlen. én sosem értem az ilyen embereket. megvárják míg kirohad az összes fog a szájukból, aztán mennek műfogsort csináltatni, ahelyett, h egy pici szürke foltot betömetne, elvárja, hogy mikor 10 éve nem látta fogorvos, ingyen legyen a pótlás..kééész
2012. júl. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő!Még mielőtt a keresztvizet is lehúznád rólam,megsúgom neked,hogy a te szavaiddal élve,nem rohadtak ki a számból a fogaim,és képzeld el ,hogy fogorvoshoz is eljárok.Sőt még napi rendszerességgel fogat is mosok.Tehát ha nem tudod hogy miről beszélsz,kérlek tartsd meg a véleményedet annak aki kíváncsi a bántó szavaidra.Több kommentet tőled nem kérek,a véleményedre nem vagyok kíváncsi!A többieknek köszönöm!
2012. júl. 12. 01:16
 9/9 anonim ***** válasza:
hát, nem tudom miért fáj ennyire az igazság. te írtad, h kihúzta a rosszakat...mi mástól lennének rosszak, mint a lyukadástól?
2012. júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!