Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik a jobb döntés? Fog...

Melyik a jobb döntés? Fog gyökérkezelése vagy foghúzás? Mit javasoltok, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltam fogorvosnál,és ezt a 2 lehetőséget kaptam....mivel a TB nem támogatja a gyökérkezelést így az egész kezelés 14 ezerbe kerülne,a foghúzás meg ingyenes....kérdeztem dokit,h melyik a jobb,meg a gyökérkezelésről is...mutattam neki,h volt már régebben gyökérkezelt fogam,és valóságosan szétrobbant..ő erre azt mondta h a gyökérkezelt fog lesz a szervezet legerősebb foga,én meg mondtam neki h az tört szét...másik meg foghúzás,ami ingyenes....


Sztetek mi lenne a legjobb döntés?A gyökérkezeléssel lehet h megmaradna a fog,de macerás,és kellemetlen,de ez se 100%-os,mert sok olyat hallottam,h pácien megküzdött a kezeléssel,mégis ki kellett húzni a fogat?


Esetlen van vkinek ilyesmi tapasztalata ezügyben,hogyan döntsek helyesen?



2012. júl. 12. 08:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A fogmegtartó kezelések közé tartozik a gyökér kezelés is, tehát ingyenesnek kellene lennie. Egyébként, ha kihúzatod, többe kerül a pótlás, mert egy fog pótlásáért 3 fogat kell kifizetni, arról nem is beszélve, hogy a akár gyök. kezelt egy fog, akár nem, mégis csak a tiéd.
2012. júl. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen,de épp beszéltem régi dokimmal,és mondta,h nagyon kicsi az esélye,h az a fog megmarad az idegelés után,mert nagyon bevan gyulladva a gyökere,és dogi csak szétfúrná....igen enyém a fog,de mi értelme h kifizetek 15 rugót,megszenvedek vele,és mégis ki kell húzni...vagy a másik h széttörik,az se jobb...


én sem értem mért nem ingyenes,de nem az....pedig körzeti orvos,és TB-m is van...

2012. júl. 12. 09:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ingyenesnek kéne lennie,mivel fogmegtartó kezelés.Ha már nagyon rossz állapotban van a fog,akkor érdemesebb kihúzatni,tavaly 2 hónapos gyökérkezelést szenvedtem végig és mégis húzni kelett:(Volt egy kevésbé rossz fogam,de azt röntgennel találták meg,mielőtt fájni kezdett volna.Azt 3 hét alatt kikezelték és azóta semmi baja.A hiányzó fogam pótlása meg 120E implantátummal,ez van.
2012. júl. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

te jó isten...egy fog 120 ezer...szép...igen,ha nem leeht mást tenni ez van...


én meg úgy vok vele h ha már egyszer idegelte,és nem vált be,pedig nem volt még ilyen állapotban,mégis széttört....most rosszabb állapotban van,nem akarok feleslegesen 14 rugót kidobni,főleg ha aztán húzni kell...

2012. júl. 12. 15:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másik rendelőt, ahol ingyenes a gyökér kezelés, és inkább kezeltesd, mint kihúzasd!
2012. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyökérkezelés mellett döntenék.

A begyulladt ínyre pedig lehet szedni - felíratni - antibiotikumot. Pl. Amoxycillint.

Kb. 14 éve ajánlotta több fogorvos is a húzást, mert "begyulladt", mert "az antibiotikum nem hat a fogínyre",. Egyet ki is húzattam, de a többinél megálltam. Az antibiotikum mellett 32 füves svéd cseppel kezeltem, saját magam. A falra mászik először az ember, amikor a szájába veszi... De megérte. A fogaim megvannak.

2012. júl. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

nincs közelben másik rendelő,se fogdoki...max Szegeden,de az magán,és ott perkálhatsz rendesen..


nem az íny van begyulladva,hanem a foggyökér,és még lyukas is...szal szedhetek sztem rá bármilyen gyulladás csökkentőt,nem fog használni,max ideig-óráig,mert ugye a lyukon keresztül bele megy minden....

2012. júl. 12. 17:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha lyukas is a fog, annál inkább megpróbálnám a 32 füves svéd cseppet. Azzal megáztatnám egyszer-kétszer. (A kezdeti fájdalmat, csípős érzést ki kell bírni. Ki is lehet bírni...)

Hihetetlen, de rendkívüli a gyógyhatása: gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő.

A svéd cseppnek is köszönhetem, hogy több fogamat meg tudtam menteni.

Aztán jöhet a gyökérkezelés..

Inkább egy gyökérkezelt fog, mint a pótlás. A pótláshoz + két egészséges fogat kell még föláldozni. (Hídtartók).

Tehát: én semmiképpen nem ajánlom a foghúzást.

2012. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Annyit még, hogy az előző doki, aki már csinált neked gyökérkezelést, az valamit elszúrhatott.

A tapasztalatom: több orvost is meg kell kérdezned. Ha én nem így tettem volna, akkor már elveszítettem volna az alsó fogsorom java részét.

Nem nyugodtam bele, orvosról orvosra jártam, a fogaimat nem voltam hajlandó kihúzatni.

Nincs is műfogsorom. Miközben a szegény szomszédasszonyom - mert csak egy orvosban bízott - 40 évesen műfogsoros lett!!

Higgyél azoknak, akik a saját fog megmentését szorgalmazzák! Az orvos is ember, tévedhet..

Keress más orvost.

Addig meg kúráld magadat..

2012. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megtartom a fogam,elmegyek másik fogdokihoz!

2012. júl. 16. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!