Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik a jobb döntés? Fog...

Melyik a jobb döntés? Fog gyökérkezelése vagy foghúzás? Mit javasoltok, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltam fogorvosnál,és ezt a 2 lehetőséget kaptam....mivel a TB nem támogatja a gyökérkezelést így az egész kezelés 14 ezerbe kerülne,a foghúzás meg ingyenes....kérdeztem dokit,h melyik a jobb,meg a gyökérkezelésről is...mutattam neki,h volt már régebben gyökérkezelt fogam,és valóságosan szétrobbant..ő erre azt mondta h a gyökérkezelt fog lesz a szervezet legerősebb foga,én meg mondtam neki h az tört szét...másik meg foghúzás,ami ingyenes....


Sztetek mi lenne a legjobb döntés?A gyökérkezeléssel lehet h megmaradna a fog,de macerás,és kellemetlen,de ez se 100%-os,mert sok olyat hallottam,h pácien megküzdött a kezeléssel,mégis ki kellett húzni a fogat?


Esetlen van vkinek ilyesmi tapasztalata ezügyben,hogyan döntsek helyesen?



2012. júl. 12. 08:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Minden jót kívánok!
2012. júl. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. júl. 17. 12:04
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nekem már 3 fogam hiányzik,ma lesz a 4. amit kihúznak.

Gyökérkezelt fog volt,44 euróba került,tegnap meg reccsent egyet.A belső rész mozog,ezzel már nem tud mit csinálni,csak kihúzni.

Sajnos nagyon hamar romlik a fogam,pedig mosom,vigyázok rá,de mintha ...

Lehet,hogy örököltem?

2012. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Uhh nem hangzik jól,és nagyon sokat költöttél rá....:(

Igen,örökölted,több,mint valószínű...nekem is ilyen fogaim vannak,21 évesen...nekem is van egy gyökér kezelt fogam,nem sokat bírt ki...ráharaptam vmi keményebb ételre,és valóságosan szétrobbant....hiába mossuk mi,ha belülről romlik....magyarul rossz fogszerkezetünk van..:(

2012. júl. 21. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!