Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt egy félig letört fogam....

Volt egy félig letört fogam. Elmentem a helyi fogorvoshoz és nem tudta kiszedni semmi eszközzel és beutalt a Szentkirályi utcába szájsebészetre. Mire számíthatok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sajnos most már az a kis fog, ami kint volt az íny alól letört a ráncigálás közben, úgyhogy most már gyakorlatilag szerintem csak a gyökér van (bár nem értek hozzá).

Hogy fogják kiszedni a szájsebészeten? Volt valakinek hasonló problémája?


Több ember a környezetemben dicsérte a szájsebészetet és nekik simán kiszedtek rosszabb fogat is. De azért be vagyok "picit" tojva. Jövőhéten megyek majd. Addig antibiotikumozok és Cataflam-ot szedek, így nem fáj szerencsére.

Mindenféle történet, bátorítás :P tapasztalat érdekel!!


Köszönöm:)

23/L



2012. júl. 14. 09:27
1 2
 1/13 gelazso ***** válasza:
semmi gond, e´rzéstelenítés és már kinn is a fog darab. lazts és vigyél nyugtató zenét magaddal. én közben azt hallgattam
2012. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megnyugtató amit írtál. És kedvesek, normálisak voltak veled? Jó volt az ellátás?
2012. júl. 14. 09:40
 3/13 anonim ***** válasza:

Én a Mária utcába megyek szájseb.re vagy jövőhéten vagy utána, mert a gyulladásom még nem ment le.

Nagyon szurkolok neked! :)

És jobbulj!

2012. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!


Köszönöm, hát én is még azt várom, hogy a gyulladás menjen le.

Sok sikert neked is! Ha gondolod majd írd meg, hogy ment! Neked mi baj a fogaddal? Letört neked is?

2012. júl. 14. 11:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Le, mert amalgám töméssel volt betömve és semmi probléma nem volt vele aztán egyik napról a másikra eltűnt a fogtest :D

Elmentem a fogdokihoz, hogy haló vmi nem jó, akkora a fejem mint egy nagy dinnye, és fáj... és eltűnt a fogam...:D

"Jaaa ez a roncsocska? Oké adok antibiotikumot meg beutalót a szájsebészetre" :D Hát levert a víz, elfehéredtem....:(

Be van nagyon gyulladva,iszonyatosan fájt, mostmár kezd múlni ... :)

2012. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor én azt hiszem nem panaszkodom :) Sajnálom, hogy ennyire megszenvedsz a fogaddal, de nagyon drukkolok neked! Az én arcom is szépen be van dagadva bal oldalt :D Remélem hamar lemegy a gyulladás aztán túl leszek az egészen szerencsésen, mert már nagyon unom :( Abban bízom, hogy vésni nem fogják.. arról nagyon rosszakat hallottam, abba tuti belehalok :(
2012. júl. 14. 14:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Jajj köszönöm én is neked:) Nekem a jobb oldalam volt :D

Hát nekem valszeg vésik, vagy kiműtik íny felvágással mert egy kb 2 mm részt nem hiszem hogy megtudnak fogni, de bízom a Jó Istenben, hogy ha ilyen eszközökhöz folyamodnak akkor adnak valami kiütős érzéstelenítőt :)

Kitartást!! 5-6 nap kell az arc leapadásához és utána még egy kis idő hogy elmúljon. Legalábbis tapasztalat szerint :D

2012. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyes szájsebész lehet, hogy még fogóval rá tud fogni, de ha nem, arra valók az emelők. Ha ezekkel sem sikerülne kipördíteni a helyéről, akkor fúróval szét választja a gyökereket, és darabonként szedi ki azokat, Ne félj,éles fájdalmat nem fogsz érezni, csak nyomást, feszegetést, és azt, hogy a szádban matatnak. Ha még van kérdésed, nyugodtan kérdezz, fogorvosi asszisztens vagyok.
2012. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
5-6 nap kell a leapadáshoz és még pár nap, hogy teljesen elmúljon a gyulladás? Akkor lehet, hogy jövőhéten még nem fogok tudni menni a sebészetre? Hmmm.. legalább felkészülhetek lelkileg, szedhetem az infókat :D
2012. júl. 14. 17:22
 10/13 anonim válasza:
2012. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!