Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár napja nem tudom kinyitni...

Pár napja nem tudom kinyitni a számat csak ép egy kicsit, szerintem ez a szájzár. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Néztem a tükörben a felső fogsorom végén van egy oldalt az ínyben és olyan mintha kiakarna jönni a bölcsesség fogam csak nem fér ki és lehet oldalt jönne ki?? Mi lehet?
2012. júl. 15. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, szájzár. És igen, valószínűleg az áttörni akaró bölcsességfog miatt van.

Mihamarabb el kell menni a fogorvoshoz, aki majd beadja az érzéstelenítőt, ettől megszűnik a szájzár és valószínűleg egy picit megnyitja az ínyt, hogy ki tudjon bújni a fog.

2012. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a bölcsességfog növekedésétől szájzárad alakul ki. Ne hagyd. Próbáld meg feszegetni, úgy, hogy a két fogsorod közé illeszted a hüvelyk, a mutató, és a középső ujjadat, és a szádban elkezded azokat nyitogatni. Ha nem megy, muszáj lesz felíratnod valami izom lazító gyógyszert, pl. Scutamil-t. Menj mielőbb fogorvoshoz, aki érzéstelenítés alatt vagy rámetsz egy kicsit az ínyedre, vagy körbe metszi az ínyt a fogadon, hogy jobban át tudjon törni a fogad. Egy RTG felvétel eldöntheti, hogy van e helye a nyolcasodnak az állcsontodban.
2012. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!