Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek kioperálták a bölcsessé...

Akinek kioperálták a bölcsességfogát mesélne kicsit?

Figyelt kérdés

Elkezdett kijönni a bölcsességfogam, egy gumója van kinn. Ki kell szedni, mert elnyomja a fogsoromat. Amúgyis rettegek a fogorvostól, most egyenesen a halálomon vagyok.

Azt mondta ha nem nehéz kiszedni ő kiszedi, ha nehéz, akkor keres nekem szájsebészt. Nagyon fáj vagy érzéstelenítés után semmi? Mennyi érezéstelenítőt adtak?

Mennyi idő volt, mire kiszedték? Milyen gyorsan gyógyult?

Fel kell vágni az ínyemet és ilyen finomságok. Totál be vagyok tojva. Köszi


2012. júl. 25. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Aszittem leszakad a pofám.
2012. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bíztató...
2012. júl. 25. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2 éve operálták ki mind a 4 fogamat, mert vízszintesen feküdtek, és nyomták a fogsorom. Én rögtön szájsebészetre mentem vele, és akkor ott mondták két lehetőségem van. Első: hogy kiveszi érzéstelenítéssel két fogam(ugyanazon az oldalon), majd két hét múlva ugyanígy a következő kettőt. A második: hogy elaltatnak és egyszerre mind a négyet kiveszik. Én a másodikat választottam, nem akartam ébren lenni miközben kivágja őket. Bementem reggel a kórházba felvették az adatokat stb. Majd ideadtak valami löttyöt azt megittam, és utána vittek a műtőbe, ahol még gázt is kaptam. Majd úgy 2 és fél óra múlva befejezték. Mind a két oldalt feldagadt az arcom. De 1 hét alatt meggyógyultam. Mondjuk ez idő alatt zacskós levesem éltem. Mivel a sebbe nem mehet semmi, és így is szívószállal ettem. Mit ne mondjak 5 kilót fogytam, de nem fájt a műtét, nem éreztem, utána a gyógyulási időben is fájdalomcsillapítóval elviselhető volt a fájdalom.
2012. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy elérzéstelenítik,hogy elzsibbad a fél fejed,és semmit nem fogsz érezni.Felvágják az inyed,és szépen fogóval kihúzzák a fogad,mig a fejed a másik kezével nyomja bele a székbe,ellentartás kép.Nem vészes ki lehet bírni,sok bátorságot:)
2012. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem 2 éve szedték ki őket, fogszabályozás után muszáj volt hogy ne tolódjanak össze megint, hát nemvolt kellemes de simán kibírható.

és szerintem jobb ha tényleg szájsebészetre mész vele, nekem az elsőt tavasszal vették ki kb. olyan 35 percig tartott, vagy 3 helyre kaptam érzéstelenítőt a félfejem lezsibbadt :D nem éreztem semmit, inkább utána mikor kimegy, szednem kellett antibiotikumot meg cataflame-ot ja és a fejem olyan szinten eltorzult ilyen mintha tégla lett volna a számba, nemis mentem suliba 3 napig, utána meg tiszta kékeszöld volt az arcom azt meg alapoznom kellett és egyhétre rá kellett visszamennem varratszedésre azmár nemfájt csak kellemetlen volt, de tényleg túlélhető pláne hogy neked kibújt nekem csontot vágtak 2nél, meg nem ihattam tejet meg tejtermékeket kerülnöm kellett egy hétig, óvatosan de mosni kellett rendesen fogkefével emlékszem ásványvízzel mostam fogat, mert a csapvíz vmi iszonyú erre, szóval ne félj tőle, bár nemtudom merre laksz, Pesten Mária utcát tudom ajánlani :)

2012. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló...,A Mária utcában lévő fogászaton a bölcsesség fog húzás fizetős?
2012. júl. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem dehogyis semmit nem fizettem, csak legyen TB-d!
2012. júl. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nekem van magán fogorvosom, aki kiszedi nekem. Benne nagyon megbízok és parázós meg nem engedném, hogy más nyúljon a számba. Nagyon ügyes, kedves, türelmes. Remélem megoldja.

Köszi a tapasztalatokat. Ő is mondta, hogy bedagad majd, de a horror részt kihagyta.

Amúgy ott a Mária utcában mindenkinek ingyenes? Akkor is ha pl más városban van állandó lakcímed? A barátnőmnek is ki kéne húzatnia, de ő nem tud érte fizetni. Köszi

2012. júl. 26. 15:46
 9/9 anonim ***** válasza:

megértelek, de annak ellenére, hogy nem magán szerintem felesleges lenne a félelmed, nem azért vannak ám ott h direkt fájdalmat okozzanak :) persze lehet nekem épp szerencsém volt, hogy nem voltak bunkók.

visszzatérve szerintem kérdezze meg az orvosát, hogy ad e neki beutalót oda, nekem nem pesti az állandó lakcímem mégis mehettem oda, bár én kórházból kaptam a beutalót a fogszabályozás kapcsán.

2012. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!